Главная » 2015 » Березень » 16
За що гравці критикують лотерейних операторів?

Клієнт завжди правий! Ця істина має бути керівною для будь-кого, хто продає товари чи послуги. Лотерейна гра - не виняток. Та виявляється, невдоволені гравці – не така вже й рідкість.
 

Юлія Коваль, юрист
 Якщо гравець має певні сумніви щодо того чи були порушені його права чи ні, перше, що він має зробити, це безперечно ознайомитись з умовами проведення конкретної лотереї, учасником якої він став.


Знай свої права - завдання номер один. Фундаментальне правило - кожен має право зіграти в лотерею. Але навіть воно не завжди виконується. За законом оператор повинен забезпечити зручну і розгалужену мережу розповсюдження квитків. А тут є претензії.


 

 

Олег Бугаєнко, заступник директора з маркетингу компанії "М.С.Л."
Стосовно режиму роботи точок, можливо, якийсь конфлікт виник між продавцем і гравцем, хтось когось не так зрозумів під час реєстрації ставок, людина кудись поспішала чи в цей час зібралась черга.


 

Окрім власних точок продажу, оператори мають купу агентів – приватників, з якими домовляються про розповсюдження лотерей. Контролювати їх важко. Подалі від Києва продавці можуть порушувати режим роботи й навіть цінову політику. Сповіщати про такі вибрики можна в кол-центр. Утім, експерти сумніваються, що гарячі лінії операторів на щось впливають.


 

Олеся Ракова, експерт у сфері лотерейного бізнесу
У нас они находяться в большинстве случав на зачаточном уровне. То есть клиент, заявка от клиента поступает в компанию – она не обрабатывается, она только принимается. Игроку приходится ждать несколько дней, чтобы вияснить свою ситуацию»


 

Гаряча лінія забезпечує право гравця – на інформацію. Утім, все ж надійніший спосіб, щоб ваше послання почули - написати листа з власним підписом.
 

Олег Бугаєнко, заступник директора з маркетингу компанії "М.С.Л."
 Це звернення реєструється, воно передається у відповідний департамент компанії, який відповідає чи за цей тип мережі чи за роботу регіонального представництва, обов'язково всі контактні дані гравця визначаються, реєструються, з ним зв'язуються і по суті його звернення надається відповідь.

 

Олександр Бойко, голова правління ПрАТ «Патріот»
Лотерея Патріот поширюється виключно через мережу розповсюджувачів, які не є співробітниками компанії. Тож ми не завжди знаємо, як у таких пунктах поводяться з гравцем. Часом невдоволені звертаються зі скаргами до головного офісу компанії.


Гравців непокоїть, що їхні персональні дані накопичуються в оператора. Особливо лячно тим, хто зірвав джек-пот. Гарантій того, що прізвища й адреси не зливаються наліво - немає. Хоча лотерейники запевняють, що інформацію бережуть.

Олег Бугаєнко, заступник директора з маркетингу компанії "М.С.Л."
Якщо людина не дає письмову згоду на те, щоб використовувалися її персональні дані, вони жодним чином ніде ніяк не будуть використані, тобто є визначені особи в компанії, які відповідають за збереження і недопущення до цієї інформації.


Більшість напружених моментів і вияснення стосунків завершуються на рівні точок продажу. Реалізатори лотерей змушені шукати спільну мову з незадоволеними гравцями.


Ірина, продавець-касир
У людей єдина така завжди була претензія, що нема грошей на виплату і з такими вирішували конфлікти, залишали телефон, я кажу: зберу коли гроші, я вас наберу, підійдете, візьмете.


 

Купа скарг на нові податки. Продавці змушені роз’яснювати кожному гравцю - що п'яту частину виграшу тепер слід повертати державі. Якщо й скаржитись, кажуть продавці, то не нижче Мінфіну, який нові стягнення й запровадив.
 

Тетяна, продавець-касир
Вопросы, конечно, возникают – почему процент, раньше не было, но как бы это государство установило этот налог, мы просто выполняем.


Лотерейні оператори виправдовуються - нові податки призвели ще й до технічних збоїв. Тому певний час були проблеми з виплатою виграшів, що не могло не позначитися на гравцях.


Андрій Бочковський, генеральний директор «УНЛ»
З початку цього року ми отримали чимало скарг від гравців, яким вчасно не виплачували виграші. Були навіть звернення від громадян до міліції і прокуратури. Державні органи направляли ці скарги до центрального офісу УНЛ.

 

На відміну від купленого товару, лотерейний квиток повернути практично неможливо. Хоча в теорії процедура існує, кажуть юристи. Для гравців, які купують квитки пачками, або роблять великі ставки в лотереї ТОТО - механізм повернення був би корисний.     


Олеся Ракова, експерт у сфері лотерейного бізнесу
Существует целая лицензионная процедура, по которой игрок имеет право обращаться и требовать у лицензионной комиссии возврата его проигрыша или ставки, если он считает, что он прав.


Права споживачів захищають Інспекція з питань захисту прав споживачів та Нацкомісія з регулювання ринків фінпослуг. Утім обидві відмахнулися від гравців.
 

Держспоживінспекція України
Держспоживінспекція України на запит «Гри інтересів» зазначила - «Проведення лотерей та розіграшів призів не відноситься до поняття «послуга», тому на ці заходи не поширюється Закон «Про захист прав споживачів».

Національна комісія з регулювання ринків фінпослуг
Національна комісія з регулювання ринків фінпослуг теж відповіла: «В реєстрі нашої установи зазначеної послуги немає».

 

Юлія Коваль, юрист
Гравець може звернутися до Держспоживінспекції в рамках закону «Про захист прав споживачів», однак, тут варто зазначити, що специфіка цього закону поширюється лише на конкретні види відносин.


Навіть громадські структури, покликані захищати права споживачів, відхрещуються від гравців в лотерею. І відправляють їх зі скаргами знову до Мінфіну.


Всеукраїнська федерація споживачів «Пульс»
Подібних звернень від гравців не надходило, а тема взагалі не має відношення до захисту прав споживачів.

Юлія Коваль, юрист
З одного боку міністерство фінансів не уповноважено захищати права гравців, однак воно має реальні фактичні механізми задля того, аби вплинути на оператора.


Радикальний захід добитися справедливості – суд. Та, як кажуть юристи й оператори ринку, прецедентів ще не було і сподіваються, що не буде. А ось європейський сертифікат відповідального ставлення до гри, який є поки що в одного оператора, принаймні, теоретично гарантує якість гри і захист прав гравців.

 


Рейтинг: 0.0/0

Всего комментариев: 0
Подписка: 1 Код *:

Свіжий випуск
Календар
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Ваша думка
Чи можливо побороти азартний бізнес під вивісками лотерей?
Всього відповідей: 3524
Корисні лінки