Главная » 2014 » Грудень » 8
Що отримає Україна від легалізації букмекерства?

Щосереди з вересня по липень десятки тисяч жителів Гонконгу лишають усі свої справи і відправляються на іподром Хеппі Віллі – один з найбільших у світі. За одне змагання китайці роблять більше шести мільйонів ставок, а за увесь сезон витрачають на азарт близько 13 мільярдів доларів. Завдяки цим коштам іподром утримує кращих скакунів, має власний музей, парки та розвинену інфраструктуру, прибутків вистачає ще й на благочинність. Українським іподромам, яких ледь налічується два з половиною, така розкіш може лише снитися – вони на межі вимирання. А все тому, що останні п'ять років українці їх майже не відвідують – закон заборонив робити ставки на спорт.

Петро Павленко, старший викладач кафедри конярства Національного університету біоресурсів і природокористування
 Надходження від тоталізатора йдуть у таких частинах: 25% забирає іподром від тієї суми, що внесли, а 75% розігрується між учасниками тоталізатора . Заборона тоталізатора дуже негативно вплинула на розвиток конярства, в основному на такий важливий елемент селекційної роботи як випробування коней.

 

Тоталізатори на іподромах зникли 2009-го після проголошення Закону про заборону грального бізнесу. Власне, як і наземні букмекерські контори, де спортивні вболівальники могли зробити ставки на результат гри улюбленої команди. Заборона обурила і самих спортсменів, яких підтримували букмекери. Адже спорт в Україні щороку недофінансовується державою на 2 мільярди гривень.
 

 

 

Ірина Сергієнко, генеральний директор Всеукраїнського союзу розвитку букмекерства
На сьогоднішній день представники багатьох федерацій спортивних вже зараз розуміють, що без букмекерів розвивати спорт в Україні вони не зможуть. У всьому світі спонсорами спортивних подій є саме букмекерські контори так, «Валенсія» Іспанія – букмекери вклали в спонсорські програми для цієї команди 7,5 мільйонів євро за сезон 8-9 року.

 

За простою на перший погляд процедурою букмекерських ставок - складна аналітика. Відтак, кажуть експерти, неправильно прирівнювати букмекерство до азартної гри.
 

Ірина Сергієнко, генеральний директор Всеукраїнського союзу розвитку букмекерства
Гемблінг, який перекладається як азартні ігри та беттінг, який перекладається як ставки на спорт, вони по суті є різними в чому – в самій суті. Якщо ми кажемо про спортивний бетінг, тобто про букмекерську діяльність, то в цьому випадку є присутнім інтелектуальний момент люди, які дуже часто грають, вони є свого роду експертами у галузі того чи іншого виду спорту».

Різниці між «гемблінгом» та «бетінгом» депутати колишньої ради  не побачили, а тому поставили хрест на всьому. В результаті: тисячі спеціалістів без роботи, обурені вболівальники, занепад спорту, мінус десять мільярдів гривень до бюджету, і найголовніше – розквіт нелегальних букмекерів.
 

 

 

 

Олеся Ракова, незалежний експерт з букмекерської діяльності
Бизнес ушел в тень – это всем понятно. На земле операции прекратились, когда я говорю на земле – это значит в точках приема ставок, в это время они естественно все двинулись в интернет, что послужило эрой расцвета.

 

Власне, букмекерство в мережі існувало і до заборони і досягло, за словами експертів, високого професійного рівня. Але без контролю держави почало втрачати чесність. До того ж свої он-лайн послуги українським гравцям почали пропонувати міжнародні компанії. А відтак на їхні рахунки пішли гроші, які мали б осісти в українському бюджеті.


Олеся Ракова, незалежний експерт з букмекерської діяльності
 Эти компании с другой стороны не находятся в черной зоне, они находятся в серой зоне, потому что они владеют международными лицензиями из крупных игорных конгломератов офшорных, такими как Мальта или остров Кюрасао и так далее, которые позволяют им производить деятельность в Интернете в он-лайне по всему миру в том числе и казино, и ставки на спорт.


В Україні визнали - контролювати Інтернет не можуть. Відтак 2012-го уряд дозволив державним лотерейним операторам приймати ставки на спортивні події у вигляді лотерей тото.
 

Олеся Ракова, незалежний експерт з букмекерської діяльності
Лотерейщики – те, которые имеют эту лицензию смогли развить достаточно сильную оф-лайновую сеть на земле, предлагая игроку более 10 тысяч точек принятия ставок на спорт – это очень удобно для игрока.

 

Альтернатива у вигляді лотереї тото цілком задовольнила гравця. Держава теж заспокоїлася, бо отримала змогу в режимі реального часу контролювати гравців, операторів і надходження до бюджету.
 

Єлисей Стратієнко, комерційний директор «УНЛ»
В Держказначействі та Міністерстві фінансів встановлено спеціальне технічне обладнання, яке в режимі реального часу бачить кожен проданий лотерейний квиток. Він бачить, скільки було продано лотерейних квитків, скільки виграшів і що головне, скільки податків сплатив оператор.

 

Подібна система обліку ставок діє на світовому букмекерському ринку. У нас так працюють лише лотерейні оператори. Але у випадку легалізації ставок, так повинні контролюватися і букмекери, зазначають експерти.
 

Данило Гетманцев, почесний президент юридичної компанії Jurimex
Це дозволяє оподаткувати, в першу чергу оподаткувати, ну і з іншого боку здійснити контроль за відмиванням коштів, добутих злочинним шляхом, тобто різні форми, методи фінансового контролю щодо діяльності того чи іншого оператора.


Кілька місяців тому Міністерство фінансів оприлюднило законопроект про букмекерську діяльність. Та обліку ставок у реальному часі у ньому не прописало.
 

Ірина Сергієнко, генеральний директор Всеукраїнського союзу розвитку букмекерства
 Я думаю, що десь на 90% законопроект є абсолютно життєздатним, що стосується ще 10% вони на сьогоднішній день ще обговорюються на рівні Кабінету Міністрів.

 

Головне, кажуть експерти, що уряд врешті відмежував букмекерство від інших азартних ігор. За новими умовами, букмекерські контори на 70% належатимуть громадянам України і матимуть стартовий капітал не менше 50 мільйонів гривень. Економісти вже підрахували, скільки отримає держава від легалізації букмекерства.
 

Дмитро Драгун, аудитор
Мы предполагаем, что в первый год внедрения и легализации букмекерского бизнеса, государство в бюджет сможет получить от 1,7 миллиардов гривен до 2 миллиардов гривен.

 

Законопроектом передбачено і прийняття ставок он-лайн. Це вимога часу: весь бізнес працює в реальному та віртуальному режимі. З контролем букмекерства у мережі проблем не буде.
 

Дмитро Драгун, аудитор
Он-лайновый бизнес принципиально более приспособлен и дает возможность для налоговых органов государства контролировать поступления в государственный бюджет.

 

Після незначних доопрацювань букмекери готові працювати за таким законодавством. Схвально оцінюють його і лотерейні оператори. Кажуть: хоча легальне букмекерство і стане конкурентом спортивній лотереї, але це норма для цивілізованої країни.


Рейтинг: 0.0/0

Всего комментариев: 0
Свіжий випуск
Календар
«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Ваша думка
Чи можливо побороти азартний бізнес під вивісками лотерей?
Всього відповідей: 3524
Корисні лінки