Главная » 2015 » Лютий » 23
Потрійне оподаткування національних лотерей - урядове ноу-хау чи геноцид лотерейного ринку?

Лотерейний ринок і досі не оговтався від урядового «подарунку» - нових податкових правил.
 

Руслан Демчак, народний депутат України
Такі види діяльності, як гральний бізнес, він повинен бути оподатковуватись як мінімум по подвійній ставці

 

Данило Гетманцев, почесний президент юридичної компанії «Jurimex»
В нас вже має місце потрійність оподаткування що не відповідає основним засадам оподаткування, відомим ще 300-500 та більше років тому

 

Оподаткування по-новому експерти вже назвали найгіршим в Європі, бо це вже потрійне оподаткування – нонсенс для цивілізованого світу. І до 2015-го умови не були легкими. Але принаймні вписувалися у логіку.
 

Андрій Бочковський, генеральний директор «УНЛ»
У 2014 році був єдиний спеціальний податок з лотерей, який був підвищений в порівнянні з іншими галузями економіки і складав 18% від усіх доходів від лотерейної діяльності за виключенням призового фонду

Простіше кажучи, лотерейники платили державі 18% з суми, яка залишалась після того, як з усіх зібраних коштів віднімали призовий фонд. З цього ж залишку оператор покривав друк квитків, рекламу, розвиток мережі, зарплати людям.
 

Данило Гетманцев, почесний президент юридичної компанії «Jurimex»
Такий порядок хоч і оподатковує не прибуток оператора, а його дохід, він тим не менш є обґрунтованим і відповідає європейській практиці

 

Верстаючи бюджет-2015, Мінфін вирішив, що півмільярда гривень від лотерейників - мало. Чиновники запланували дотиснути ринок відразу майже до мільярда.

Міністерстов фінансів України
Підрахунки можливих надходжень в державний бюджет у сфері лотерей залежать від системи оподаткування, яка до них застосовується. Сума надходжень податку з доходу від лотерейної діяльності передбачена нова - у розмірі 906,9 млн. гривень.

Тож тепер оператор віддає 10% з усіх зібраних коштів, ще 18% з суми, яка лишається після вирахування призового фонду і поточних оргвитрат. І насамкінець 20% платить гравець з виграшу. Нікого не цікавить, скільки він програв перш, ніж щось отримати.


Данило Гетманцев, почесний президент юридичної компанії «Jurimex»
Держава спробувала оподаткувати не різницю між доходом оператора та призовим фондом, як це було до нового року, а спробувала оподаткувати взагалі всі 100% надходжень до оператора.

 

Цей абсурд - або помилка чиновників або свідоме нищення ринку, - кажуть оператори. Податок на податку податком поганяє - потрійна унікальна українська система. Оподаткований призовий фонд - це частина доходу оператора, якого теж оподаткували.

Нова система оподаткування лотерейного ринку увібрала в себе відразу чотири податки.
З усього доходу – 10%
З прибутку – 18
З виграшу, незалежно від розміру – 16,5 плюс 1,5 % військового збору.

 

 

Андрій Урядов, генеральний директор «М.С.Л»
Наибольшее влияние оказал налог на доход с физических лиц. Представьте себе как администрировать налог в 16,5% с выигрыша, например, в 5 гривен. То есть технически это невозможно.

Таке оподаткування виграшів не лише створює технічні незручності, а й ставить під питання сенс гри. Бо відомо, що в призовому фонді велика кількість виграшів наближена до вартості ставки. Гравці зазвичай беруть не виграш, а новий квиток. Виходить нонсенс: людина начебто й виграла, а насправді – програла.
 

Андрій Бочковський, генеральний директор «УНЛ»
Буває, що гравець купує квиток за 8 гривень, виграє мінімальний виграш 8 гривень і отримує 7 гривень з призу і тому виникає логічне запитання гравця: навіщо мені взагалі грати в лотерею.

 

Опитування пересічних гравців

Прийдеться переставать грать»
 

Если еще и оподатковуют, так это вообще получается связываться не на что. До ста гривен можно ставку ставить, чтоб высчитали полтора процента, свыше ста гривень луплять уже 16 з половиною.
 

Теперь все будут ставить только по 5 гривен, а раньше люди могли пойти поставить на один матч там тисячу гривен, чтобы выиграть там 1300,  а тепер они со своих же тысячи гривень будут платить 16,5 %.
 

Деякі лотерейні оператори самі сплачують податок за гравців – з виграшу до ста гривень. Та це не надто рятує ситуацію. Гравці почуваються обдуреними. Їхній гнів позначається на рентабельності оператора та врешті – на бюджеті.
 

Андрій Бочковський, генеральний директор «УНЛ»
 В січні цього року реалізація лотерей підприємства вже знизилася на 65%. Відповідно відрахування до державного бюджету від податків вже зараз знизилось на 35%.

 

Динаміка падіння ринку дуже стрімка, утім Мінфін все ж хоче витиснути з лотерей майже мільярд. Безперспективність таких апетитів чиновники, схоже, вже усвідомили.


Наталія Яресько, міністр фінансів України
Зараз лишається існуюча система, до якої ми поки що не внесли нові ефективні зміни. Міністерство фінансів працює над цим, є дуже багато зацікавлених різних сторін у Верховній Раді і інвестори, і соціальні організації, які хочуть очевидно якусь підтримку через лотерейних надходжень. Тобто я думаю, що ми в наступних кілька місяців доведемо це до якогось раціонального кінця.


У Мінфіні наразі вивчають міжнародний досвід, щоб знайти вдалу модель оподаткування лотерей. Чому вивчають вже після того, як напровадили потрійних податків - загадка. І ще важливо - хто відповідатиме за знищення ринку і за те, що грошей від нього цьогоріч в бюджет буде значно менше.

Максим Поляков, народний депутат України
Що важливо в цьому плані зробити: щоб ми порахували реальні податки, як сплачують в Європі, яка є гарна світова практика для того, щоб ми не робили їх максимально високими і вони в нас, вибачте, не заходили автоматично в тінь і для того, щоб вони реалістичні і прості в оподаткуванні.

 

За міжнародним досвідом далеко ходити не треба. По сусідству - Молдова, яка майже знищила свою лотерею такими ж податками. Місцеві посадовці теж вирішили увірвати шматок від виграшу кожного гравця.

Євген Власенко,  член виконкому асоціації Європейських лотерей
В своем время, когда ввели такой налог на выигрыши, 16 процентов начиная с одной леи, практически все игроки, со слов руководства лотерей в Молдове, от них перешли к теневикам. Особенно, там где ставки на спортивные события. И так к ними и не вернулись. естественно бизнес их уменьшился, уменьшились поступления в бюджет.


Позитивний приклад - Португалія. 2011-го заради кредиту від ЄС - 80 мільярдів євро, португальці прийняли ряд непопулярних законів і оподаткували лотерейний виграш. Та щоб не розлякати гравців,  встановили межу.
Євген Власенко,  член виконкому асоціації Європейських лотерей
 Было принято решение облагать налогом в 20% все выигрыши начиная с 5 тысяч евро. Это значит, если человек выиграл 6500, то 20% он платит с разницы между 6500 и 5000, то есть - 300 евро. Народ воспринял это правильно, и в итоге, когда был введен этот налог, собственно это никак не повлияло на продажи

 

Експерти кажуть - якщо виходити з позиції, що український уряд дійсно хоче поповнити бюджет, а не поставити хрест на лотерейному ринку, то компроміс можливий.


Данило Гетманцев, почесний президент юридичної компанії «Jurimex»
Підвищити ставку з 18% яка існувала до нового року до 25%. Ми могли би говорити про прогресію від 25% до 50% - чим більше дохід оператора, тим більше булу б ставка і це також відповідає іноземній практиці.

 

Чи прислухається Мінфін – покаже час. Та зволікання знижує популярність лотерей, заганяє гравців в нелегальні он-лайни ігри, розвиває тіньовий сектор і скорочує бюджеті відрахування. І все це відбувається вже зараз. Це тема наступної «Гри інтересів».


Рейтинг: 0.0/0

Всего комментариев: 1
+1   Спам
semenyuk 24.02.2015 14:56
Приведу примеры абсурдности существующего налогообложения.
1. Ставка 1000 грн. с коэффициентом 1,05. Выплата всего 1050 грн. (в т.ч. чистый выигрыш 50 грн.). Выдача на руки после снятия налогов 876 грн. 75 коп.
2. Ставка та же 1000 грн. Предположим, что событие не состоялось. По правилам лотереи данная ставка подлежит возврату, т.е. выигрыша как такового нет. Тем не менее после снятия налогов на руки выдается  всего 835 грн.
3. В лотерее тото есть такое понятие как "система".  Поставив ту же 1000 грн. по системе при определенных условиях можно получить сумму меньше самой ставки, и еще заплатив при этом налоги. Где логика?
Это не придуманные примеры. Так сейчас происходит налогообложение игроков.
Я считаю, что если и удерживать налоги, то только с "чистого" выигрыша за минусом самой ставки. Это будет справедливо.
Подписка: 1 Код *:

Свіжий випуск
Календар
«  Лютий 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Ваша думка
Чи можливо побороти азартний бізнес під вивісками лотерей?
Всього відповідей: 3524
Корисні лінки