Главная » 2015 » Березень » 3
2015-й - рік розквіту нелегального азарту. Або навіщо держава добиває лотерейний ринок?

Кому війна, а кому ненька рідна – це про результати антилотерейної кампанії. З серпня 2014-го ринок під тиском. Почав колишній очільник Мінфіну Олександр Шлапак закликавши усіх бойкотувати національні лотереї. Далі МВС десятками позакривало точки продажу і насамкінець нове керівництво Мінфіну благословило потрійні податки для ринку. Оператори кажуть - відрахування, які були 2014-го, цьогоріч вже не повторити.     
 

Олександр Бойко, голова наглядової ради ПрАТ «Патріот»
 За 11 месяцев заплатили в бюджет 231 миллион 416 тысяч гривен налога – э то получается где-то больше 20 миллионов гривен в месяц. Я не думаю, что таких компаний в Украине очень много.

 

Сьогодні замість 18% з валового доходу оператори платять вже 10% з усіх зібраних коштів плюс 18% з прибутку. Гравців держава теж не обійшла увагою - з виграшу, незалежно від суми, кожен віддає майже п'яту частину.
 

Міністерство фінансів України
Зміни в оподаткуванні діяльності з випуску та проведення лотерей спрямовані на усунення можливості мінімізувати податок з прибутку шляхом маніпулювання розміром призового фонду.

У те, що Мінфін таким чином перестраховується, експерти не надто вірять. Бо під тиском великих податків, ще ніхто не платив більше. Платники зазвичай закривають бізнес або тікають у тінь.  
 

 

Данило Гетманцев, почесний президент юридичної компанії «Jurimex»
Виникають сумніви щодо справді істинних намірів держави чи тих посадових осіб, які пропонували такі зміни. Оскільки якщо це передбачувано призводить до різкого падіння обсягів відрахувань до державного бюджету, яка ще може бути ціль у Міністерства фінансів – надати переваги нелегальним операторам у порівнянні з легальними?

 

Так чи інакше кампанія проти національних лотерей, стартувавши у 2014го, нині вже має очевидні результати. Легальний ринок істотно втратив у продажах, нелегальний навпаки - заробив більше.

Андрій Бочковський, генеральний директор «УНЛ»
Гравці не хочуть грати в лотерею з такими відсотками оподаткування, переходять грати в Інтернет або в тіньові заклади і звичайно, це зменшує обсяги реалізації.

 

 

У січні 2015-го порівняно із груднем 14-го рентабельність лотерейної діяльності впала відразу на 65%, відрахування до бюджету - більш як на третину. За попередніми даними експертів ринку, прибутки нелегальних Інтернет-закладів за останні півроку зросли більш, як удвічі.
Віддавати майже 20% з виграшу гравці не хочуть. Є альтернатива, хоча й нелегальна – Інтернет. У віртуальному просторі працюють цілком реальні компанії - ФавБет, Марафон, ПаріМатч, які не мають фізичного представництва в Україні, тож контролювати їх держава не може.

Андрій Матюха, голова Спілки букмекерів України
 Украина вообще никак не получает с этого ничего, то есть с букмекерства на уровне бюджета ничего не получает.

 

Власник ФавБету Андрій Матюха не приховує, що прибутки його компанії ростуть. Щоправда, не пов'язує це з проблемами лотерейників.
 

Андрій Матюха, голова Спілки букмекерів України
 Это не прямо вот сейчас случилось, это после запрета в 2009-м году – многие букмекерские конторы, которые существовали до этого в Украине они переформатировали свою деятельность.

 

 

Андрій Матюха каже - не варто перекладати відповідальність на он-лайн-контори, бо вони не конкуренти лотереям. Мовляв, контингент гравців –інший.

Андрій Матюха, голова Спілки букмекерів України
 Разная публика играет в лотерею тото и в букмекерских конторах в Интернете – в лотерею тото играют в основном более пожилые люди, которые не очень скажем так дружат с Интернетом. А в букмекерских конторах в Интернете играют в основном молодые люди, у которых множество мобильных устройств под рукой.

 

Експерти ринку запевняють - освоїти Інтернет зможе кожен, якщо буде відповідна мотивація. На кону ж – 20 % від суми виграшу - відчутна причина розібратися в он-лайн іграх.
 

Данило Гетманцев, почесний президент юридичної компанії «Jurimex»
 Сплачуючи податки за новими правилами лотереї фактично є неконкурентоспроможними у порівнянні з нелегальним сектором азартного бізнесу - нелегальні оператори, які не сплачують нікому ніякі податки, вони безперечно пропонують гравцям більш високі виграші.

 

Андрій Урядов, генеральний директор «М.С.Л.»
 Если мы будем взымать этот налог с игроков, мы абсолютно четко понимаем, что рынок лотерейный мгновенно схлопнется и в этом случае упадут не только налоги.

 

 

За даними оператора державних лотерей МСЛ, зниження доходів і відрахувань до бюджету почалося у листопаді 2014-го.

Ситуація різко погіршилася у січні, коли запрацювали нові податки. За цей період збитки МСЛ склали 150 мільйонів гривень. Бюджет недоотримав 80 мільйонів, з них 25 мільйонів – військового збору. Мережа розповсюдження лотерей скоротилася на 25%, роботу втратили 1,5 тисячі людей.
У Мінфіні кажуть - ефективність нової системи оподаткування зможуть оцінити лише… за півтора роки – тобто у червні 2016-го, коли лотерейні оператори подадуть податкову декларацію за поточний рік. Та у таких умовах невідомо - чи буде кому її подавати?

 

Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру
 Зараз за ці податки ми фактично можемо весь лотерейний бізнес зменшити до мінімума, а тіньовий – різні підпільні казино якраз дати можливість хотіли більше грошей взяти в бюджет, а в результаті ще менше отримуємо від лотерейного бізнесу.

 

Експерти оцінюють потенціал лотерейної галузі у чотири мільярди гривень на рік. Але за умов зважених реформ. Потрійне оподаткування – точно не вписується в цей сценарій.
 

Андрій Бочковський, генеральний директор «УНЛ»
 Золота середина полягала б в тому, щоб створити належні умови для розвитку лотерейної діяльності. Зокрема, прийняти новий закон про лотерейну діяльність, який би дозволив запроваджувати нові ігри, залучати населення до гри в лотерею, а також створити оптимальний режим оподаткування.

 

Під тиском обурених гравців та красномовних цифр, що наводять оператори, уряд хоча й неохоче, але визнає свою помилку. Обіцяє за кілька місяців щось змінити.
 

Наталія Яресько, міністр фінансів України
 Ми поки що балансуємо всі інтереси і всі інші можливості, досвід інших країн і ми не вийшли поки що на один варіант, який маємо пропонувати, скажімо, з уряду.

 

Поки Мінфін «балансує інтереси», лотерейний ринок намагається вижити. Тіньовий тим часом процвітає. Бо його оператори та гравці переконані - держава не має засобів і сил освоїти віртуальний простір.
Андрій Матюха, голова Спілки букмекерів України
 Еще прецедентов не было – чтоб кто-то кого-то поймал там за руку: вы играли в западной букмекерской конторе, пожалуйста, сделайте, заплатите штраф.

 

Найближчі кілька місяців для національних лотерей стануть вирішальними - або будуть адекватні правила і ринок житиме, або про лотерею говоритимуть у минулому часі. Якщо чиновникам стало духу визнати свою помилку, можливо стане і її виправити. 


Рейтинг: 0.0/0

Всего комментариев: 0
Подписка: 1 Код *:

Свіжий випуск
Календар
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Ваша думка
Чи можливо побороти азартний бізнес під вивісками лотерей?
Всього відповідей: 3524
Корисні лінки