Главная » 2014 » Грудень » 8
"Народне парі" - як скріпити спір і не втратити виграш

Кожна людина азартна – у різній мірі. Але є такі, які постійно випробовують долю, прагнуть перемог, щось комусь доводять. Це – хронічні сперечальники, фанати різноманітних парі.
Деякі випадки парі стали надбанням світової літератури. В основі роману «Навколо світу за 80 днів» - саме парі. Книга надихнула і на справжній спір – американка Неллі Блай побилась об заклад, що зможе повторити подвиг Філеаса Фога, літературного героя роману Жюля Верна. До парі приєдналась ще одна журналістка. Люди почали ставити гроші на переможця. Виграла Неллі – земну кулю жінка обігнула за 72 дні.
Сучасний спір – значно прозаїчніший. Основні теми - схуднення, екстремальні вчинки – приміром стрибок з парашуту або тарзанки, боротьба з шкідливими звичками. Галина Околіта кілька років тому на спір кинула палити.

 

Галина Околіта – учасник парі
В компании большинство людей курили, и одной зимой особенно много, вот я и предложила, а давайте бросим курить. Ну и в итоге все сказали, что у меня не получится, ничего из этого не выйдет, вот и поспорили. Было в начале тяжело конечно, но очень хотелось выиграть. Мною двигало желание выиграть, сила спора, и финансовая заинтересованность.

 

Сперечалися на 100 доларів. Але виграш так і не отримала – опонент не стримав свого слова, перевів все на жарт.  
 

Галина Околіта – учасник парі
Было немножко обидно, но все равно остался большой плюс, то что я сейчас не курю.

 

100 доларів – не та сума, через яку потрібно сильно пригнічуватися. А  якщо на кону мільйони доларів?
Відомий ведучий Олексій Мочанов на спір рік взагалі не вживав спиртного. Виграв 60 тисяч доларів. Утім, свій виграш також не отримав.
Зобов’язати учасника парі виконати умову спору – можливо, каже юрист Ірина Гайдамачук. Можна скласти письмову угоду. Щоправда нотаріус навряд чи її завірить – таких випадків в Україні ще не було.

 

Ірина Гайдамачук – директор юридичної компанії «Софія»
Моя особиста думка, в разі не виконання договору по умовам парі, то можливо звернутися до суду просто за захистом моральної якоїсь шкоди або зобов’язати особу вчинити певну дію.

 

Якщо умови спору оголошені перед людьми, під час якогось виступу, то це вже - публічне зобов’язання. Його виконання - обов’язкове за законом. А звичайний відеозапис стане важливим доказом у суді, каже юрист.
 

Ірина Гайдамачук – директор юридичної компанії «Софія»
У разі, якщо наприклад зобов’язання по договору, наприклад, парі, виконано, і є грошовий еквівалент повернення, виконання зобов’язань, то тоді особа зобов’язана звернутися в органи податкової служби для того, щоб сплатити 15% з доходів фізичних осіб.

 

Але іноді краще взагалі не битися об заклад та виконувати умови деяких парі. Часто люди травмуються, або навіть помирають під час спорів.

 


Рейтинг: 0.0/0

Всего комментариев: 0
Свіжий випуск
Календар
«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Ваша думка
Чи можливо побороти азартний бізнес під вивісками лотерей?
Всього відповідей: 3524
Корисні лінки