Главная » 2015 » Червень » 7
Команда з податкової реформи взялася за лотерейний ринок

Депутат Андрій Журжій вперше в житті купує лотерейний квиток. Всупереч народній мудрості «новачкам щастить», три білети підряд – без виграшу. Наступний квиток порадував призом – 20 гривень.
Андрій Журжій, народний депутат України
Если я подсяду на лотерею, вы будете виноваты 

Андрій Урядов, генеральний директор «М.С.Л.»
На лотерею вы не подсядете. Лотерея – это игра с низким уровнем азарта

 

Насправді придбати квиток депутата спонукав не азарт, а прагнення розібратися, як працює лотерея в Україні. Імпровізація гри – в рамках зустрічі Цільової команди з податкової реформи. Після гучних закликів екс-міністра фінансів Шлапака - не грати в лотерею - вперше в уряді заговорили - як цивілізовано облаштувати лотерейний ринок. 
 

 

 

Цільову команду з проведення податкової реформи створено у квітні 2015 року за ініціативи Міністерства фінансів. Вона складається з представників влади, бізнесу, міжнародних експертів та громадськості. Мета – створити сприятливе податкове поле для різних сфер, в тому числі – лотерейного та грального бізнесу. 
 

 

 

Олена Макеєва, заступник Міністра фінансів України
Мы будем говорить о том, что на сегодняшний день является сдерживающим для развития этой отрасли, как обстоят дела на этом рынке, как повлияли новации налоговые принятые в прошлом году на результаты деятельности компаний

 

По суті створено нову робочу групу чиновників, які з нуля будуть вирішувати проблеми лотерейної сфери – таких попередники залишили вдосталь. «Розбір польотів» починають з найскладнішого питання – оподаткування лотерей.
 

Андрій Урядов, генеральний директор «М.С.Л.»
Мы должны платить 10% с оборота, то есть вся выручка, которую мы собираем, платится 10% с оборота, затем мы платим 18% налог на прибыль – это выручка минус призовой фонд, минус операционные затраты.  И кроме это со всех выигрышей включая мелкие, платится 16,5% налог на доходы с физических лиц и военный сбор

 

Мільйонні збитки операторів, скорочення мережі розповсюдження, зниження популярності серед гравців – такі результати недолугого оподаткування озвучили лотерейники цільовій команді. Цього разу в уряді не могли не погодитись.
Олена Макеєва, заступник Міністра фінансів України
Если мы начинаем облагать с пяти гривен – человек принес 5 гривен, выиграл 5 гривен, а мы ему возвращаем за минусом налога. Действительно это определенный негативный эффект, не хочет больше человек играть.

 

Олексій Задорожний, начальник Управління методології податку на прибуток підприємств ДФС України
Налогообложению должна подлежать, возможно, это сумма та, которая остается, то, что зарабатывает учасник, например, рынка лотерей, то есть та прибыль и исходя из нее, из размера прибыли применяется к ней ставка налога

 

 

З іншого боку, кажуть чиновники, виграш – це так само дохід фізичної особи, як приміром, і зарплата, тож має оподатковуватися. Втім це повинно стосуватися більших сум. 
Андрій Урядов, генеральний директор «М.С.Л.»
Есть уже понимание того, что система налогообложения, которая начала действовать с 1 января, она неправильная. Мы на сегодняшней встрече показали, в чем заключается неправильность этой системы налогообложения и предложили вариант решения этой проблемы

 

Пропозиція операторів – залишити податок на валовий дохід, як це було раніше, але підвищити ставку з 18% до 22-25. Головне, аби процедура стягнення податків, як і інших лотерейних операцій, була прозорою. Для цього лотерейники пропонують чиновникам підключитися до центральної системи, де відображається уся діяльність операторів. 
Центральна лотерейна система – програмно-апаратний комплекс для фіксації усіх лотерейних операцій: обліку ставок, виплати виграшів, формування звітності, сплати податків тощо. Все це можна побачити в режимі реального часу. Складається система з центрального сервера, програмного забезпечення, лотерейних терміналів та мережі зв'язку.

 

Андрій Урядов, генеральний директор «М.С.Л.»
Чтобы казначейство захотело, чтобы у них появился инструмент, который контролирует объемы продаж. Они контролируют сейчас продажи целиком, а мы предлагаем контролировать и в разрезе точек и по билетам.

 

 

Чиновники зауважили: краще, аби така система була в податковій, а не в казначействі – у фіскалів, мовляв, ресурсів більше. Утім, поки у Мінфіні все ще недовіряють центральній лотерейній системі.
Світлана Воробей, начальник Управління організації обміну та аналізу інформації Міністерства фінансів України
Она супер, я смотрю она у вас и аналитику, и синтетику – все что угодно, в любых ракурсах, но поскольку это программа ваша. Здесь достаточно поставить небольшой фильтр и вы будете видеть одно, а я со своего ІР-адреса буду видеть совершенно другое

 

Мінфін погодився взяти програму на деякий час – потестувати, після чого винести вердикт. Ще одне позитивне зрушення: чиновники більше не наполягають на встановленні касових апаратів на лотерейних точках.
Світлана Воробей, начальник Управління організації обміну та аналізу інформації Міністерства фінансів України
РРО нас не спасет в чистом виде. Нас спасет только одно: нам нужно найти точки фискализации системы учета. То есть это будет не регистратор расчетных операций, поскольку у них свой реестр и все, что туда не входит, является незаконным

 

 

Фіскальні органи в свою чергу теж не проти центральної системи. Для них важливий не стільки організаційний процес, скільки прозорість та ефективність системи обліку.
Олексій Задорожний, начальник Управління методології податку на прибуток підприємств ДФС України
Система должна быть прозрачна. То есть мы должны получать полную информацию, система налогообложения – простая и прозрачная

 

 

Аби до центральної лотерейної системи не було зауважень і недовіри – її треба сертифікувати. Цієї процедури потребують і лотерейні термінали самообслуговування. На щастя чиновники зрозуміли різницю між ЛТСами та гральними автоматами, проте пояснюють: без сертифікату не можуть випустити це обладнання на ринок.
 

Світлана Воробей, начальник Управління організації обміну та аналізу інформації Міністерства фінансів України
Вот он у вас сегодня такой стоит, завтра у вас есть умелец, который чего-нибудь там приделает, а я как контролер этого знать не буду, поскольку реестра контроля не существует

 

Лейтмотив цієї зустрічі влади і бізнесу – зробити ринок прозорим, спільно сформулювати нові правила гри. Здавалося б, що раніше заважало це зробити?
 

Андрій Урядов, генеральний директор «М.С.Л.»
Министерство финансов только сейчас начало понимать, как работает лотерейный рынок. На этой встрече мне кажется, мы донесли эту разницу между лотереей и продажей других товаров и услуг, мне кажется нас министерство финансов услышало

 

Олена Макеєва, заступник Міністра фінансів України
Очень хорошо, что мы собрались у вас, посмотрели как это работает, увидели програмное обеспечение и наметили какие-то шаги 

 

Зроблено перший важливий крок – чиновники почали не лише слухати операторів, а й чути їх. Якщо наступні зустрічі цільової команди будуть такими ж продуктивними, прірва між владою і бізнесом, яку довгий час створювали попередні контролери ринку, врешті зникне.


Рейтинг: 0.0/0

Всего комментариев: 0
Подписка: 1 Код *:

Свіжий випуск
Календар
«  Червень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Ваша думка
Чи можливо побороти азартний бізнес під вивісками лотерей?
Всього відповідей: 3521
Корисні лінки