Главная » 2015 » Січень » 25
Хто є хто - на лотерейному ринку України

Небувальщина у цивілізованому світі - цілком звична в Україні. Ще у серпні екс-міністр фінансів Олександр Шлапак закликав українців - бойкотувати  українську лотерею. Буцімто оператори ринку - належать росіянам. Звинувачення без фактів, але миттю підхопилось у ЗМІ й суспільстві.
 

 

 

Віктор Романюк, народний депутат України
Російський капітал, який контролює лотерейний бізнес, отримував тіньові доходи, і таким чином, я не виключаю, що фінансувалась війна на сході України

 

Наталія Заболотна, директор музейного комплексу «Мистецький арсенал»
Закон був прописаний під російських операторів – це лотерея Патріот і оператор МСЛ

 

На лотерейному ринку України працює лише чотири оператори – МСЛ, Патріот, УНЛ і Ощадбанк. МСЛ звинувачують у зв'язках з російським консорціумом «Альфа-Груп» олігарха Фрідмана.
Патріот пов’язують з холдингом Finstar російського мільярдера Олега Бойко.
Начебто не знайшли російського сліду в УНЛ. Але ниточки  ведуть до офшору, а там може бути все що завгодно.
І лише Ощадбанк - без претензій.
Лотерейники  могли б і не виправдовуватися, бо закон дозволяє не  називати власників, чи юридичною мовою – кінцевих бенефіціарів. Та оператори  виклик прийняли. Першим ситуацію прояснив власник акцій МСЛ Маркос Шіапаніс, виступивши публічно в ефірі суспільного мовлення.

 

Маркос Шіапаніс, кінцевий бенефіціар компанії МСЛ, громадянин Республіки Кіпр
Я громадянин Республіки Кіпр, власник компанії Evolot Limited, яка в 2001 році стала основним акціонером МСЛ, також у складі залишилися кілька українських засновників. На сьогоднішній день до складу Evolot Limited увійшли нові засновники, жоден з яких не є резидентом Російської Федерації.

 

Андрій Урядов, генеральний директор «МСЛ»
И компания МСЛ, и компания Evolot не ведет никакого бизнеса с Российской Федерацией и деловых связей не имеет

Єдиний державний реєстр підтверджує  - засновник МСЛ - кіпрська Evolot Limited з істотною участю 99,96 %. Лише заявами та посиланнями на офіційні документи МСЛ обмежуватися не планує.
 

 

Данило Гетманцев, почесний президент юридичної компанії Jurimex
Оператор державних лотерей МСЛ він подав до суду про спростування недостовірних відомостей, оскільки вони не відповідають дійсності

 

Слідом за МСЛ кінцевих бенефіціарів розкрила й Українська національна лотерея. Хоча у бік УНЛ прямих звинувачень не було.
 

Єлисей Стратієнко, комерційний директор «УНЛ»
Засновниками або більш коректно – бенефіціарами Української національної лотереї є інвестори виключно з Європейського Союзу, це громадяни Австрії, Швейцарії, Великої Британії та Франції

 

Троє з них у вересні прибули до Києва так би мовити на оглядини. Австрійці Вульф Кламмерт і Франц Ренгхофер і швейцарець Пітер Шетті заявили, що не мають стосунків ні з російськими, ні з українськими олігархами.

Пітер Шетті, один із засновників компанії УНЛ, громадянин Швейцарії
Я здивований чутками про проросійське походження нашої компанії, бо УНЛ ніколи не мала відношення до російського бізнесу. Засновники – громадяни ЄС.

 

 

Стурбовані європейці були не дарма. Бо у вересні президент України підписав Закон «Про санкції». Чи потрапляють під його дію лотерейні оператори – ще не відомо, список закритий.
Третій оператор - Патріот не захотів виправдовуватись. То ж чи є там російські зв’язки чи немає - достеменно не відомо. Відмова Патріота від можливості прокоментувати виглядає дещо дивно, особливо враховуючи те, що закон в Україні не забороняє ділові стосунки з росіянами.

Данило Гетманцев, почесний президент юридичної компанії Jurimex
Сьогодні жодних законодавчих обмежень не існує: можуть бути росіяни, може бути держава Росія, як держава, може бути Газпром, будь-яка державна корпорація, тобто жодних якихось обмежень не існує щодо цього, тому взагалі оці звинувачення, вони містять в собі скоріше політичне певне забарвлення ніж юридичне

 

Офіційно власником оператора Патріот є кіпрська компанія «Cehriba investments limited». Та кому вона належить - це з’ясувати, як  виявилось, не так просто.
За неофіційними даними, у які на ринку вірять більше, ніж офіційним, оператори мають дещо інших бенефіціарів. Зокрема, МСЛ вважається компанією Георгія Ложенка, який наразі є її президентом. На ринку його ще звуть лотерейним "гуру".
Валерію Коваленку, товаришу колишніх нардепів Сергія Терьохіна і Віктора Пинзеника приписують контроль над УНЛ.
Компанія "Патріот" повністю в руках Олега Бойко вважають на ринку.     

 

Андрій Новак, голова Комітету економістів України
При бажанні, безумовно, і Служба безпеки України, і Генеральна прокуратура України, Міністерство внутрішніх справ, безумовно можуть знайти справжніх власників компанії.

 

Чи робили це наші органи - не відомо. Та очевидно інше - комусь надто вигідно знайти російський слід в українських лотереях та використати його у своїх сумнівних інтересах.
 

Андрій Урядов, генеральний директор «МСЛ»
Мы думаем, что это один из инструментов, которыми заинтересованные лица пытаются зачистить рынок Украины

 

Власне таких інструментів три – звинувачення у російському походженні, у неліцензійній діяльності та імітації заборонених ігор. Усі вони не витримують жодної критики, вважають експерти.
 

Данило Гетманцев, почесний президент юридичної компанії Jurimex
Стаття 15 Закону Про державні лотереї в Україні, яка чітко зазначає, що оператори державних лотерей можуть продовжувати здійснювати свою діяльність до прийняття необхідних актів для видачі їм ліцензій

 

Нагадаємо, звинувачення лотерей в імітації гральної діяльності були леймотивом антигральної кампанії МВС, в ході якої міліція відбирала обладання і закривала не лише нелегальні казино, а й точки продажу лотерей.
 

Андрій Урядов, генеральний директор «МСЛ»
Более двух десятков исков мы выиграли через суды и во всех случаях оборудование было возвращено

 

Єдиний оператор, репутація якого не постраждала - Ощадбанк. У нього є лотерейна ліцензія, якою банк поки не користується. Саме Ощадбанку пророкують роль єдиного національного організатора лотерей в Україні - як тільки приймуть нові закони і дотиснуть нинішніх оперторів ринку. Сам Ощадбанк коментувати це питання відмовляється навідріз.

Наталія Заболотна, директор музейного комплексу «Мистецький арсенал»
Уже по імені прописаний національний оператор, ним визначено Ощадбанк і це непогана історія

 

Представники культурної сфери кажуть - якщо буде один оператор, буде простіше домовлятись про цільове спрямування прибутків від лотерей на культурну, соціалку і спорт. Та чи петрають діячі культури в усіх тонкощах лотерейного бізнесу - доволі сумнівно.  
 

Наталія Заболотна, директор музейного комплексу «Мистецький арсенал»
Лотерейщики не платили з свого прибутку, вони перераховували обов'язкові відрахування до бюджету і вже бюджет, держава розраховувалася з соціальними потребами суспільства.

 

Насправді ж домовлятись слід не з оператором, а з урядом, кажуть експерти. Усі три лотерейні оператори одноголосно - ЗА цільові відрахування, це їм на руку - бо так буде що показати людям - як гроші з кожного квитка допомагають культурі й спорту. Та поки операторів ніхто не чує.


Рейтинг: 2.7/3

Всего комментариев: 0
Подписка: 1 Код *:

Свіжий випуск
Календар
«  Січень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Ваша думка
Чи можливо побороти азартний бізнес під вивісками лотерей?
Всього відповідей: 3524
Корисні лінки