Главная » 2015 » Лютий » 9
Хто є хто на букмекерському ринку України?

В Україні своя культура букмекерства, далека від ідеальної, приміром, тієї ж британської. До 2009-го ринок процвітав: працювало біля восьми великих операторів й низка дрібніших - ОфсайтБет, ФонБет тощо, які у співпраці із західними фахівцями, набирались досвіду. Все змінилося з моменту, коли парі в Україні заборонили.
 

 

Олеся Ракова, незалежний експерт з беттінгу
 Невозможно бизнес в один момент закрыть, если у вас есть огромное количество миллионная база клиентов плюс игроки играют и тому подобное

 

Тож ринок продовжив процвітати вже в тіні. Мільйони потекли в кишені тих, хто «кришував» бізнес. Зі слів експертів ринку, «дах» був міцним: колишній міністр МВС Захарченко і генпрокурор Пшонка, які вели справи через своїх людей - так званих "смотрящих".
 

Ярослав Толкачов, керуючий партнер адвокатського об'єднання «Jurimex»
 Букмекерська діяльність вона завжди пересипана криміналом, вона в тіні від цього бізнесу годується місцеве правоохоронне середовище, прокурорське середовище, від нього годуються вищі посадові особи і саме головне – не сплачується податок

 

 

Лотерея ТОТО спрацювала, як амортизатор для букмекерства у рік, коли його офіційно заборонили. Мінфін дозволив ТОТО 2008-го, як альтернативу неконтрольованому в Україні бетингу. Утім, лотерея так і не змогла повноцінно протистояти тіньовикам, яких опікували силовики.
 

Одна з букмекерських контор, що почала  працювати за новими правилами - «Марафон». За неофіційними даними, її засновник - Леонід Бурий. До 2009-го мала 400 пунктів в Україні і до тисячі – в СНД. І досі "Марафон" є в Єдиному держреєстрі України. Компанія зосередилась на Інтернет-просторі.
 

Ірина Сергієнко, генеральний директор Всеукраїнського союзу розвитку букмекерства
 Люди обеспеченные, которые имеют долларовые и евро карточки, они просто не будут играть в Украине. Им намного проще сыграть +++ в том же Марафоне – никто даже об этом не узнает, они получат деньги и никаких налогов.

 

Самого Леоніда Бурого ні в Україні, ні деінде в СНД давно ніхто не бачив. А репутація «Марафону» сильно постраждала 2013-го, коли у Росії її звинуватили у наркоторгівлі.
 

Фігурант скандалу з незаконним обігом наркотиків був віце-президент БК "Марафон" Микола Петров, який діяв за вказівкою акціонера Леоніда Бурого"
Джерело - видання "Чемпіонат" - www.championat.com

 

Ще одна постать на букмекерському ринку – Едуард Швіндлєрман, - як кажуть експерти, «батько» відомого «Парі-матч». Це підтверджує і ЄДРПОУ. До 2009-го в Україні працювало його 200 контор. Частина відновила роботу навіть після заборони, та все ж головно діє в Інтернеті. Сам Швіндлєрман в Україні буває рідко, хоча очолює Всеукраїнський союз розвитку букмекерства.
 

Ірина Сергієнко, генеральний директор Всеукраїнського союзу розвитку букмекерства
 При легализации букмекерской деятельности в ближайшее время уже в 2015 году бюджет получит не менее 1 млрд гривен +04:47  будут созданы официальные рабочие места +04:56  это однозначно может быть 5 тысяч робочих мест.

 

Перспективи привабливі, але які гарантії? Механізмів контролю над прибутками букмекерів в Україні поки не розробляється. Експерти кажуть - якщо бетинг і легалізувати, то під патронатом лотерейного ринку. Відтак окремого закону "Про букмекерство" не потрібно.     
 

У світі тенденція - до об’єднання лотерейної і букмекерської діяльності. У Греції, Фінляндії, Італії потужні лотерейні оператори працюють і на ринку бетингу. Лише лотерейники мають потужну центральну систему, яка контролює ігрові операції, що вигідно державі.
 

За прозорість спортивних парі - ще одна впливова постать – Андрій Матюха. До 2009-го був власником однієї з найбільших БК - «Фаворит», яка працювала в Україні й Білорусії. Пунктів прийому ставок було до шестисот. Матюха відкритий до спілкування. Він відверто критикував тодішній уряд за раптову заборону грального бізнесу.

Андрій Матюха, голова Спілки букмекерів України
Как вот делали наши соседи некоторые? Они заранее предупреждали, что такой-то бизнес будет через некоторое время запрещен, давали доработать лицензию до конца

 

Після заборони Андрій Матюха перевів бізнес до ЄС. 2010-го в Інтернеті запрацював новий учасник – FavBet. Експерти ринку впевнені – це проект Матюхи. Та й він цього не приховує. Утім, чи платить FavBet податки Україні - це вже питання.
Найскладніше у бетингу - проконтролювати прийом ставок, щоб зібрати податки. Експерти ринку твердять - стовідсотковий контроль можливий лише з допомогою централізованих систем обліку, які можуть собі дозволити лише лотерейні компанії.

Єлисей Стратієнко, комерційний директор «УНЛ»
В Держказначействі та Міністерстві фінансів встановлено спеціальне технічне обладнання, яке в режимі реального часу бачить кожен проданий лотерейний квиток. Він бачить, скільки було продано лотерейних квитків, скільки виграшів і що головне, скільки податків сплатив оператор

 

Якими будуть нові правила від Мінфіну поки невідомо. Очевидно лише одне - держава взялася освоїти гроші, які циркулюють на гральному ринку.

 


Рейтинг: 2.0/1

Всего комментариев: 0
Подписка: 1 Код *:

Свіжий випуск
Календар
«  Лютий 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Ваша думка
Навіщо на українських лотерейних операторів наклали санкції?
Всього відповідей: 1101
Корисні лінки