Главная » 2015 » Лютий » 16
Якими бачить нові умови для лотерейників Мінфін - уряд пропонує свій законопроект

Мінфін явив світу своє дітище – новий законопроект про лотерею. Чиновники аж  двічі зустрічалися з представниками ринку. За словами останніх - дебати були напівпорожніми.
Марина Слободніченко, керівник юридичного управління «МСЛ»
Це можливо, такі декларативні обговорення, а не практичного характеру. Хотілося б щоб вони переросли в площину практичного характеру і влада почула бізнес, тому що на сьогоднішній день це не відбувається

 

Мінфін озвучив своє бачення нових правил гри на лотерейному ринку. Працювати по-старому – неможливо, вважають у міністерстві.
 

Міністерство фінансів України (прес-служба)
Гральний бізнес, всупереч забороні, продовжує функціонувати нелегально, а його частина користуючись прогалинами Закону України «Про державні лотереї в Україні» функціонує під виглядом державних лотерей. При цьому, у загальному обсязі ринку, доля лотерей подібних до азартних ігор сягла майже 90%

 

Найперше Мінфін пропонує розділити гравців на державних і приватників. Ідея не нова: держоператором таки стане Ощадбанк. Крім того планують створити ще й національного організатора лотерей – ще одного контролера поруч з мінфіном.  Не виключено, що цю опцію теж доручать Ощадбанку.
 

Марина Слободніченко, керівник юридичного управління «МСЛ»
 Є єдиний регулятор в Україні цієї сфери – це Міністерство фінансів України, так має залишатися, не можна створювати ніякого іншого посередника між державою та бізнесом.

 

Діючі лотерейні оператори, які незабаром можуть стати недержавними, не проти державного конкурента. Утім, наголошують - всі мають працювати на рівних умовах.
 

Олександр Бойко, голова наглядової ради ПрАТ «Патріот»
 Конституцией Украины гарантированы равные права и возможности всех субъектов хозяйственной деятельности, не зависимо от того, какая форма собственности – частная или государственная.

 

Та правила гри вибіркові. Приміром, держоператору, тобто Ощадбанку ліцензію просто подарують. Натомість недержавним гравцям - будь-ласка купуйте і лише на 5 років. Пропозицію зробити ліцензію безстроковою чиновники не підтримують.

Степан Барна, народний депутат
 Я думаю, що це є дуже правильно, що це буде короткотермінова можливість працювати для операторів.

 

До формування ціни на ліцензію Мінфін підійшов по-європейськи. Тобто прайс виставив у євро - 6,5 мільйонів на 5 років. Уряд начебто й бореться з доларизацією економіки, однак чиновники  рахувати люблять у твердій валюті.
 

Олександр Бойко, голова наглядової ради ПрАТ «Патріот»
 Почему в евро?мы работаем в гривне, билеты продаем в гривне, пожалуйста, привязывайтесь к гривне – это не международный контракт какой-то, через год, я не знаю, может быть евро будет 40 гривен?

 

Ще одна "справедливість" від Мінфіну - недержавний оператор страхуватиме призовий фонд, а державний - ні. Питання призового фонду - одне з найдискусійніших. Мінфін хоче обмежити фонд на рівні 50-60%. Мовляв, так можна захистити гравця від ігроманії.
Традиційно призовий фонд лотерейних операторів складає 70-80% від усіх забраних коштів. Решта - технічні витрати на організацію лотерей, податки і заробіток оператора. Ключова зацікавленість гравця - великі джек-поти. Зібрати привабливу суму за умови обмеження призового фонду - неможливо.         

 

Андрій Урядов, генеральний директор «МСЛ»
 Таких мер ограничения активного участия в игре очень много и ограничение выигрышного фонда – это не единственный и не самый эффективный из них приведет в конечном итоге к снижению объемов продаж и соответственно к снижению обчислений в бюджет.

 

Операторів підтримують діячі культури. Кажуть, обмеження призового фонду скоротить надходження до бюджету, а відтак фінансування соціальних і культурних проектів теж під питанням.

Наталія Заболотна, директор музейного комплексу «Мистецький арсенал»
Ми розуміємо, якщо ми не знайдемо, не почнемо шукати альтернативне фінансування для нашої культури і в тому числі для розбудови Мистецького арсеналу, нічого знову не зміниться.

 

Для пересічного гравця лотерея цікавіша - що більший призовий фонд. Якщо ж його обмежити до 50 %, як хоче Мінфін - це знизить бажання грати і переключить увагу гравців на нелегальні ігри.
 

Марина Слободніченко, керівник юридичного управління «МСЛ»
Обмеження призового фонду породить тіньовий бізнес, оскільки гравці будуть незацікавлені в грі в лотерею, оскільки це буде позбавляти їх права на отримання більшого виграшу. Вони будуть йти у тіньову сферу.

 

Ще одна диво-ініціатива чиновників – вседоступність до лотерейного ринку. Лотереєю зможе займатися кожен, хто складе 120 мільйонів гривень статутного капіталу. Експерти кажуть - окрім суми, мають бути інші критерії для оператора - зокрема досвід.
 

 

Андрій Урядов, генеральний директор «МСЛ»
Когда операторов ограниченное колличество – 3,4,5, не важно, но ограниченное колличество в этом случае рынок этими операторами прорабатывается более тщательно и в этом случае эффективность работы операторов она повышается.

 

Ще Мінфін наполягає, щоб квитки й видача виграшу реєструвалися розрахунково-касовими апаратами. Оператори запевняють - такий спосіб контролю незручний - для гравців, оператора і навіть для  фіскальних органів.
 

Олександр Бойко, голова наглядової ради ПрАТ «Патріот»
 Фискальному органу нужно разобраться: информация поступила от кого? От этого оператора, и этого оператора, и того оператора – а если операторов три тысячи, то с трех тысяч информация сходится в одно место и ее нужно обработать, нужно создать еще дополнительный сервер, написать программное обеспечение.

 

Та і для чого все це робити, якщо кожен з лотерейних операторів вже має готове рішення – центральну електронну систему, яка довела свою ефективність?
 

Андрій Бочковський, генеральний директор «УНЛ»
 Ми маємо відповідно центральну електронну систему проведення даної лотереї. Вона була розроблена відповідно розробниками програмного забезпечення, відповідає міжнародним стандартам, була перевірена різними експертами, в тому числі експертною установою Міністерства внутрішніх справ.

 

Такою системою разом з лотерейними операторами вже користується держказначейство і підтверджує її ефективність. Та  Мінфін з незрозумілих причин проти напрацьованого досвіду. У сусідній Молдові такі безкомпромісні кроки влади призвели до різкого занепаду лотерейного ринку, про що "гра інтересів" розповідала минулого разу.  
 

Марина Слободніченко, керівник юридичного управління «МСЛ»
 Єдине, що почули від Міністерства фінансів – це неможливість Міністерства фінансів зрозуміти нашу центральну систему - це виключно небажання Міністерства фінансів.

 

Мінфін попросив операторів підготувати свої пропозиції і пообіцяв включити їх у законопроект. Утім, як завжди всі ідеї пішли у смітник. На сайті відомства замайорів суто мінфінівський проект.    
 

Андрій Урядов, генеральний директор «МСЛ»
 Минфин остался на своих позициях, мы были несколько удивлены тем документом, который министерство финансов сделало публичным очень многие позиции были просто проигнорированы»

 

Оператори кажуть, чиновники вкотре підтвердили свою некомпетентність і нелогічність. Відтак, сподівання на депутатів, яким буде з чого вибирати: альтернативні законопроекти подали парламентарі Борислав Береза і комітет Миколи Княжицького.
 

Микола Княжицький, голова Комітету ВР з питань національної культури і

духовності
 Держава має прозоро продавати ліцензії на гральний бізнес, кожна операція має обліковуватися і через комп'ютер в реальному часі моніторитися міністерством фінансів, а кошти мають обов'язково надходити - 40% на підтримку культури, 40 - на підтримку медицини, і 20 - на підтримку молоді.

 

 

Борислав Береза, народний депутат
Мы во первых отсекли жестко российский капитал, потому что для нас это был достаточно важный вопрос, вторая вещь, мы повысили долю государства, мы разрешили местные лотереи в случае, если они обеспечены гарантийным фондом не менее 100 млн грн.

 

Річний обсяг лотерейного ринку України експерти оцінюють у 2 млрд. грн. Нова влада прагне по-новому ділити цей пиріг. Та, якщо правила гри не будуть адекватними, за рік вже не буде що ділити, кажуть оператори. Це підтверджує досвід сусідньої Молдови, де жадібні чиновники теж намагались вичавити ринок по-максимуму. В результаті тамтешня лотерея майже вимерла.   

Відеоматеріал на цю тему можна переглянути на нашому YouTube каналі


Теги: Законопроект, УНЛ, Патриот, МСЛ, лотереи, минфин
Рейтинг: 0.0/0

Всего комментариев: 0
Подписка: 1 Код *:

Свіжий випуск
Календар
«  Лютий 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Ваша думка
Чи можливо побороти азартний бізнес під вивісками лотерей?
Всього відповідей: 3524
Корисні лінки