Главная » 2015 » Квітень » 27
До останньої копійки. Чому гравці платять податок навіть з 5 гривень?

907 мільйонів гривень -  вдвічі більше, ніж минулого року – таку суму очікує отримати держбюджет від  лотерей у 2015-му. Осліплені ідеєю наповнити бюджет, урядовці не знайшли нічого кращого, як напровадити податків. 
Ілля Несходовський, експерт з податків групи «Реанімаційний пакет реформ»
Перемогла концепція, яка передбачає просто збільшення фіскального тиску на підприємців. Тобто задача стояла не розвиток економіки, а задача в першу чергу стояла наповнити державний бюджет

 

З нового року лотерейні оператори платять подвійні податки - 10% - із загального обороту, включно з грішми, які йдуть на виграші. Ще 18 процентів - з прибутку. У «мінусах» і гравці: мусять віддавати навіть з будь-якого найменшого виграшу 15% податку з доходів фізосіб і ще 1,5 - військового збору. 
Раніше замість усіх їх був лише один податок з валового ігрового доходу - 18%, який давав державі близько мільярда гривень.

 

 

Данило Гетманцев, почесний президент юридичної компанії «Jurimex»
Цей податок, який є унікальним податком, який є особливим, який відрізняється від звичайного оподаткування прибутку від інших видів діяльності, він дозволяє в собі закумулювати всі інші обов'язкові платежі таким чином.

 

 

 

У серпні 2014-го ввели особливий податок – військовий збір 1,5%. Його треба було платити з будь-якого доходу – з виграшу в тому числі. Усі – і гравці, і оператори – поставилися до цього із розумінням. Навіть не питали, чи дійсно збір потрапляє за призначенням.
Ілля Несходовський, експерт з податків групи «Реанімаційний пакет реформ»
Якщо це був цільовий податок, який йшов би в окремий спеціальний фонд і з цього спеціального фонду фінансувалися би потреби армії, то ні у кого не було б питань відносно того, чому ми цей податок сплачуємо. Але у зв'язку з тим, що цей податок йде до загального державного бюджету і ми не можемо спостерігати і не можемо проконтролювати, чи дійсно ці кошти йдуть на потреби армії

 

Військовий збір лотерейники платили замість гравців. Один з операторів навіть вирвався в лідери серед українських компаній, спрямувавши на потреби армії 5 мільйонів гривень щомісяця.

Та вже у січні, коли підняли ставки й понавигадували нових стягнень - суми відрахувань скоротилися у 5 разів. Податок з виграшу – 15% не залежно від суми призу відбив бажання до гри багатьом українцям. 
Ілля Несходовський, експерт з податків групи «Реанімаційний пакет реформ»
Це в принципі податок з фізичних осіб – різновид податку з фізичної особи. Тому коли людині виплачується виграш, з нього утримується сума оцей податок з виграшу, який йде до державного бюджету

 

Раніше такий податок стягували лише з великих виграшів, розмір яких перевищував 50 мінімальних зарплат. Сьогодні, навіть якщо виграш - 5 гривень, все одно плати. Мінфін вважає, що так вирівняв гравців у правах.

Міністерство фінансів України 
Такий єдиний підхід до оподаткування, як трудових, так і пасивних доходів, запроваджено з метою вирівнювання податкового навантаження на усі доходи фізичних осіб, що відповідає принципу рівності усіх платників перед законом незалежно від місця походження їх капіталу.

 

 

Ірина, продавець-касир
Если допустим, человек выиграл 500 гривен, а ему дают 417, то конечно, есть разница. Он же не выигрывает каждый день, он больше проигрывает.

Кіоск Ірини - в людному місці. Каже: дефіциту гравців ніколи не було. Зараз зазирають хіба що постійні клієнти – решту податки розлякали. Та й ставки подрібнішали: якщо раніше гравці ставили по 500 гривень, то сьогодні обмежуються двадцяткою.
 

Ірина, продавець-касир
У нас очень упали кассы - в день у нас было 4-5 тысяч, то сейчас у меня по полторы, а то бывает и 700 гривен

Окрім як вислуховувати невдоволення гравців, продавцям доводиться ще й вираховувати з виграшів 16,5 % податку. Розгрібати дріб’язок дуже незручно.

Алла, продавець-касир
Если с моментальной лотереи, то мы должны сами это высчитать, а так в аппарате уже показывает сумму с высчитами и люди некоторые говорят, что немножко сами просчитываются, сколько они должны приблизительно получить с высчитами – в то же время разочарованы очень.

 

 

Складність ще й у тому, що чимало виграшів дорівнюють вартості квитка. Тож раніше гравці зазвичай гроші не забирали, а грали далі. Тепер це неможливо. 
Андрій Бочковський, генеральний директор «УНЛ»
Буває, що гравець покупає квиток за 8 гривень, виграє мінімальний виграш 8 гривень і отримує 7 гривень з призу і тому виникає логічне запитання гравця: навіщо мені взагалі грати в лотерею

 

Данило Гетманцев, почесний президент юридичної компанії «Jurimex»
Таким чином гра взагалі не відбувається, гравець відчуває себе обдуреним державою.

 

Домінуючі настрої серед гравців – образа: і на державу, і на оператора. Особливо неприємно тим, хто грає роками і раніше податків не платив. Приміром, Анатолій 10 років у грі. Каже: йде головно за адреналіном. Та нині почувається ошуканим.
Анатолій, гравець у лотерею
Я поставил тысячу, так я получаю 800 гривен грубо говоря я теряю + 02:06 надо платить, но не так, это недоработка просто какая-то

 

 

Частина людей, обурившись на податки, перестали грати. Особливо азартні гравці шукають шляхів, як зекономити на виплатах.
Олександр, гравець у лотерею
Зараз стараюся ставити ставки, щоб сума виграшу була не більше ста гривень. Я граю і буду грати, але буду просто менше ставки робити чи  з одного чека щоб  два рази зіграти.
 

Податок з виграшу вдарив по репутації лотерейних операторів. Щоб якось пом'якшити ситуацію, один з лідерів ринку – "М.С.Л." частково розділяє з гравцями податковий тягар: з виграшів до ста гривень платить податок за власний кошт.
 

Андрій Урядов, генеральний директор «М.С.Л.»
Что произойдет, если мы будем взимать этот налог с игроков, мы абсолютно четко понимаем, что рынок лотерейный мгновенно схлопнется и в этом случае упадут не только налоги, вернее налоги упадут из-за того, что обороты резко уменьшатся.
Такий жест коштує компанії 8-9 мільйонів гривень щомісяця. Ці гроші мали б піти на розвиток мережі, на збільшення обсягів гри. Та поки оператори навпаки збавляють оберти.  
 

Андрій Урядов, генеральний директор «М.С.Л.»
Представьте себе как администрировать налог в 16,5% с выигрыша, например, в 5 гривен. То есть технически это невозможно.

 

 

Ілля Несходовський, експерт з податків групи «Реанімаційний пакет реформ»
Якщо мені потрібно здійснити, наприклад, обрахунок для однієї суми на мільйон – це легше, ніж мені потрібно для кожної суми, наприклад, 100 гривень там тисячу чи 10 тисяч разів порахувати, скільки має бути сплачено податку з цієї суми

Не треба бути великим аналітиком, щоб зрозуміти, до чого врешті призведе така фіскальна помилка: лотерея стане непопулярною, а відтак – збитковою. У Мінфіні схоже це розуміють і обіцяють виправитися - влітку в рамках нових податкових реформ. 
 

Міністерство фінансів України 
Питання оподаткування лотерей буде додатково розглянуто в рамках проведення податкової реформи. 

Для цього Мінфін створив робочу групу з представників влади, бізнесу й експертів. Обіцяють переглянути систему оподаткування лотерей. Якщо це не пусті слова – держава та оператори ще зможуть повернути довіру гравців. 


Рейтинг: 0.0/0

Всего комментариев: 0
Подписка: 1 Код *:

Свіжий випуск
Календар
«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Ваша думка
Чи можливо побороти азартний бізнес під вивісками лотерей?
Всього відповідей: 3524
Корисні лінки