Главная » 2015 » Квітень » 14
Чому влада знищує останні українські іподроми - у Києві та Одесі?

Радянське ТВ - 1969 рік
В этот осенний солнечный день столица трижды орденоносной Украины город-герой Киев готовился к не совсем обычному для него празднику. Однако интерес к нему был столь велик, что новый и как утверждают специалисты, лучший в стане ипподром не мог вместить всех желающих.

 

 

1969-й. На новозведеному Київському іподромі проходять ХІІ Всесоюзні кінноспортивні змагання – подія загальнорадянського масштабу. Трибуни не в змозі вмістити усіх охочих. 2015 рік. Люди на трибунах Київського іподрому – рідкість.
 

 

 

Олександр Шинкаренко, директор Київського іподрому
 Приходять зараз в основному той осередок, який сюда ходив років 30 поспіль і більше років, тобто це люди, які вже без коней не можуть.
Ще є іподром в Одесі. Тут теж часто згадують про колишню славу.

 

 

Олег Кушнір, директор Одеського іподрому
На Одесском ипподроме было установлено более половины всех всесоюзных рекордов - из действующих в Советском Союзе 55 крупных ипподромов.

 

 

 

Іподром – комплекс для випробування коней і кінних змагань. Є іподроми для скачок, для перегонів і комбіновані. Скачки й перегони відрізняються. В скачках змагаються верхові коні, які скачуть галопом. Ними керують жокеї в сідлах. В перегонах - рисаки – породи, що біжать риссю. Ними керують наїзники у легких двоколісних екіпажах.
Київський й Одеський іподроми - останні в Україні. Донедавна були ще в Харкові і Львові, та від них майже нічого не лишилось.

Петро Павленко, старший викладач кафедри конярства Національного університету біоресурсів і природокористування
Іподроми в основному зараз виживають за рахунок ентузіазму тих, хто там працює, за рахунок спонсорських якихось надходжень.

 

 

Без ентузіазму у кінській справі – ніяк. Та лише на ньому триматися індустрія не може. Потрібні інвестиції. Хоча б на утримання коней та зарплати людям. Не кажучи вже про ремонт чи розвиток інфраструктури. Порятунок потопаючих справа рук їх самих. Тож іподроми самостійно шукають гроші.
Ольга Мовчанець, провідний зоотехнік Київського іподрому
Ипподром зарабатывает за счет аренды получается. Допустим, что мы сдаем помещения, что мы занимаемся испытанием – за счет этой аренды мы платим зарплату нашим работникам.

Київський іподром – у комунальній власності, тож мав би підтримуватись міським бюджетом. Та столичну підтримку тут бачили хіба що на папері. В Одесі ще важче. Чотири роки тому тутешній іподром приєднали до держпідприємства «Конярство України». Відтоді мають проблеми не лише з грішми, а й з правами.
 

 

Олег Кушнір, директор Одеського іподрому
Хотят все финансовые потоки перепустить через себя, но тогда возьмите на себя и обязательства – по выплате заработной платы, по выплате налогов, по содержанию предприятия, по его обеспечению.

 

На це у профільному держпідприємстві закривають очі. Тож в Одесі, як і в Києві, іподром заробляє сам – утримує й випробовує  коней приватних власників, тренує спортсменів, вирощує і реалізує корм.

Ірина Сергієнко, генеральний директор Всеукраїнського союзу розвитку букмекерства
 У всьому цивілізованому світі іподроми та галузь конярства приносять дуже значні прибутки до бюджету. Таку саму картину могли б мати і ми. Але ми бачимо, що іподроми в принципі, яких декілька на території України, перебувають у повному занепаді.

 

Занепад – м'яко сказано. Краще говорити про те, що іподроми свідомо знищуються. Принаймні за одеський іподром взялися серйозно. 28 гектарів в центрі міста багатьом муляють око. Вже 25 років іподром відбивається від забудовників.
Олег Кушнір, директор Одеського іподрому
Раньше мы были в плане выноса за город, затем город понял, что это неправильно, мы разобрались с этим вопросом на прошлой неделе принимается новый генеральный план и нас хотят выносить на поля орошения - то есть уничтожить»

 

Влада у центрі й на місцях нищить іподромну справу. Хоча ще не так давно іподроми жили непогано: забезпечували не лише себе, а й спонсорували інші галузі. Заробляли завдяки тоталізатору. Київський іподром ділився прибутками з театром драми і комедії.
Тоталізатор – різновид парі. Є він одинарний, де можна поставити на коня, який має прийти першим; подвійний і потрійний, у яких ставки роблять на друге й третє місця. Найскладніший різновид – експрес, бо треба вгадати усіх трьох лідерів і в правильній послідовності.

 

Олександр Шинкаренко, директор Київського іподрому
 На кожному іподромі тоталізатор – це в першу чергу це інтелектуальна гра. Тобто людина сюди приходить, вивчає по програмці родословну коня в першу чергу питають: де можна ставку поставить? ніде. подивилися один-два заїзди, розвернулися і пішли.

 

В Україні тоталізатор прирівняли до азартної гри і заборонили у 2009-му. Відтак почали добивати іподроми, зупинили надходження до бюджету й знизили до мінімуму популярність конярства. Немає тоталізатора – немає гравців.
Петро Павленко, старший викладач кафедри конярства Національного університету біоресурсів і природокористування
 Раз немає людей на трибунах, ніхто не йде на іподром, не платить за вхід, не робить ставки, тобто з економічної точки зору заборона тоталізатора дуже негативно вплинула.

 

Тоталізатор – магніт для відвідувачів. Навіть його заборона не зупинила запеклих любителів кінних перегонів. Вони й досі роблять ставки. Та масштаби не ті.
 

Олег Кушнір, директор Одеського іподрому
Мы с вами пришли на ипподром. Почему мы не можем с вами сделать ставку, как говориться заключить взаимное пари?Конечно заключают, естественно. Только раньше этим занимались кассы ипподрома.

 

Повернення тоталізатора на іподроми відродить їх, переконані експерти. В першу чергу це приверне увагу інвесторів.
 

Олександр Шинкаренко, директор Київського іподрому
Три роки назад приїжджали сюди і з французької асоціації рисистої, і німці приїжджали, навіть англічани – були готові інвестувати в сам іподром. Але знов же таки: торкнулися верхівки, можна хоча б щоб якось із-за кордону пробити тоталізатор – ні. Розвернулися, кажуть, іподром без тоталізатора нам не цікавий.

 

Найцікавіше, що іподром без тоталізатора не цікавий і самій державі. Це також яскраво демонструє міжнародний досвід.
 

Олег Кушнір, директор Одеського іподрому
Например, во Франции на сегодняшний день 226 сертифицированных ипподромов, тысячи конных заводов и частных репродукторов, 11 миллиардов оборота по ипподрому только игра тоталізатора - средства девать некуда.

 

Долучитись до іподромної справи може кожен, кажуть фахівці. І не лише зробити ставку, а стати учасником перегонів, пройшовши навчання й придбавши відбірного коня. Як це зробити і скільки це коштує "Гра інтересів" розповість наступного разу.

 


Рейтинг: 0.0/0

Всего комментариев: 0
Подписка: 1 Код *:

Свіжий випуск
Календар
«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Ваша думка
Чи можливо побороти азартний бізнес під вивісками лотерей?
Всього відповідей: 3524
Корисні лінки