Главная » 2015 » Березень » 9
Чому лотерейні податки в Україні не доходять до культури, спорту, кіно та медицини?

Іванку лише 5 років - вміє рахувати лише до 11, але на ковзанах тримається впевнено, хоча катається лише кілька місяців. Діти вчаться швидко, каже тренер Олександр Матвійчук, було б де це робити. Малечі містечка Богуслав, на Київщині, пощастило – тут з’явивися тренувальний центр «Льодограй».
 

 

Олександр Матвійчук, тренер з хокею
Главная задача – это тренировочная база, прежде всего – спортсмены, развлекательные мероприятия сокращены до минимума. Бытовые условия созданы великолепные, у нас сушилки есть, дети не носят с собой тюки, после школы могут с портфелями прийти – здесь у них все есть.

 

Будівництво «Льодограю» обійшлося у 20 мільйонів гривень. Комплекс міг би швидко окупитись, якби продавав квитки. Але проект некомерційний, його завдання – навчати майбутніх хокеїстів та фігуристів. Будівництво взяв на себе оператор державних лотерей МСЛ та зобов'язався ще десять років утримувати комплекс.

Андрій Урядов, генеральний директор "М.С.Л."
 Чтобы понять много это или мало, всего в Киевской области на социальные программы было выделено около 20 миллионов гривен. Одна компания потратила денег больше, чем в государственном бюджете предусмотрено было на все социальные программы.

 

Схожу з хокеїстами проблему мають і велосипедисти: через недофінансування бракує тренувальних баз. Тож спортсменам доводиться відточувати свої уміння просто неба, а взимку за власний кошт їхати тренуватися за кордон.
Денис Шелудько, президент Київської міської федерації велосипедного спорту
 Фінансується в основному велоспорт з бюджетних коштів та з коштів спонсорів і звичайно, що коштів цих не вистачає – не вистачає ні на підготовку команд, не вистачає за виїзди команд закордон наприклад, фінансування Міністерства близько 8 мільонів гривень в рік, а ми приблизно прораховували, щоб було в повному обсязі нам потрібно десь 35-38 мільонів гривень.

 

Ця нереальна для велосипедистів щорічна сума дорівнює тій, яку кожного місяця лотерейні оператори у вигляді податків віддають до бюджету, принаймні так було доки податки були адекватними.
Андрій Урядов, генеральний директор "М.С.Л."
До 1 января 2015 года деньги от лотерей поступали на спецсчет госказначейства. У нас такой возможности отследить не было, точно также как не было этой возможности у украинского общества, хотя во всех цивилизованных странах деньги от лотерейной деятельности используются на так называемые good causes – добрые дела.

 

Якщо раніше надходження від лотерей хоча б теоретично мали йти на цільові потреби – розвиток культури, кіно, спорту, медицини, соціальних проектів, то з прийняттям змін до податкового кодексу все вкрилось мороком – кошти розчиняються у загальному бюджеті. Та навіть за попередніх – більш лояльних умов – мало хто міг перевірити куди витрачали лотерейні збори.

Наталія Заболотна, директор музейного комплексу «Мистецький арсенал»
 Близько 20-25 мільйонів гривень мало отримувати Міністерство культури на проекти, але ці гроші потрапляли в топку казначейства і вони виділялися звісно наприкінці, в останніх каденціях грудня, як це часто хитро робиться і їх або не встигали освоїти або їх освоювали протягом другої половини року по дуже непрозорим схемам.

 

Дискусії, як змінити цю ситуацію і спрямувати лотерейні надходження на соціальні потреби точаться в Україні років десять. Експерти кажуть - можна без зайвої балаканини перейняти міжнародний досвід. Еталон – Великобританія, де вже років 20 лотерея фінансує культу й соціалку.
Наталія Заболотна, директор музейного комплексу «Мистецький арсенал»
За ці 19 з лишнім фактично 20 років в соціо-культурну і гуманітарну сферу Великобританії інвестовано близько 40 мільярдів фунтів стерлінгів – тобто це реставрація музеїв і поповнення музейних фондів, це проведення мистецьких заходів, це утримання програм і введення інноваційних програм у сфері освіти, це сирітські будинки, це екологічні програми.

 

Розподілом коштів між цими потребами у Британії займається спецфонд, заснований при національній лотереї. Цю ідею взяв за основу наш Мінфін, але перекрутив її по-своєму. Чиновники створять фонд, який збере усі кошти, а куди їх витрачати - вирішуватиме якийсь чиновник у національний організаторі лотерей, який підконтрольний тому ж Мінфіну. Тож чіткого каналу витрат на соцпроекти знову не буде.   
 

Олександр Бойко, голова правління ПрАТ «Патріот»
 Пожалуйста – внести изменения в два пункта законодательства и написать, что оператор из 10% например, 3-4-5% своих налоговых отчислений направляет на специальный фонд, с которого будут деньги расходиться - можно создать группу там несколько человек, которые будут направлять в эти фонды и необязательно для этого создавать целые две государственные структуры.

 

Чи знатимуть гравці, куди йтимуть лотерейні гроші і чи справді вони фінансуватимуть добрі справи? Оператори ринку відповідають - навряд чи. Податки лотерейного ринку - це півмільярда гривень - велика спокуса для урядовців розпиляти їх по-своєму.  
 

Андрій Урядов, генеральний директор "М.С.Л."
Должен быть сформирован социальный заказ и в рамках этого социального заказа лотерейные операторы должны взять ответственность за наполнение бюджета, а государство – обеспечить целевое использование средств, поступивших от организации и проведения лотерей.

 

Перспективним експерти називають законопроект "Про лотереї" депутата Миколи Княжицького, де передбачені конкретні ставки на різні потреби. Сам автор наголошує - люди бачитимуть рух коштів в реальному часі.
Микола Княжицький, народний депутат
Держава має прозоро продавати ліцензії на гральний бізнес, кожна операція має обліковуватися і через комп'ютер в реальному часі моніторитися міністерством фінансів, а кошти мають обов'язково надходити - 40% на підтримку культури, 40 - на підтримку медицини, і 20 - на підтримку молоді.

 

З тих 40%, які за проектом Княжицького підуть на культуру, мають бути виділені кошти, зокрема, на кіноіндустрію, які збиратимуться у фонді розвитку кіно. Хоча з цим не зовсім погоджується директор кінофестивалю Молодість Андрій ХалпахчІ.
 

Андрій Халпахчі, директор Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість»
 Ми об'єднуємо все питанням культури і це, на мою думку не зовсім правильно - кошти мають йти безпосередньо в той орган, який існує, а це сьогодні Державне агентство з питань кіно в Україні, яке має свій спец рахунок.

 

Якщо кіношники не підтримали ідею створення спецфонду, то спортсмени – за. Міністр молоді і спорту Ігор Жданов наголошує: вже ведуться перемовини про заснування окремого фонду з фінансування спорту. 20%, які Княжицький пропонує спортсменам з лотерейних податків, міністр хоче перераховувати безпосередньо до профільного фонду.

Ігор Жданов, міністр молоді та спорту України - ПЛАШКА
 «Бюджет фонду наповнювався б за рахунок певної частини податків, зокрема і лотерейних. Рано чи пізно ми прийдемо до того, що спорт, окрім держави, буде фінансуватися за рахунок таких фондів – це правильно, якщо ми рухаємося у європейському напрямку»
Джерело: http://www.ukrinform.ua

 

Створення спецфонду, де осідатимуть лотерейні податки, ініціює ще один народний обранець – Павло Кишкар. Така скарбничка має бути одна – фонд Державного бюджету при Кабміні. Податки з проведення електронних лотерей нардеп пропонує спрямувати на лікування онкохворих дітей. Решту розділити між кіно, фізкультурою і спортом.
 

 

Павло Кишкар, народний депутат України
Ми говорили про онкохворих дітей, розвиток спорту, зокрема якщо це буде гральна діяльність на території іподрому, то це має бути розвиток конярства, зокрема, або іподромної діяльності. Насправді на Україні існує лише один іподром, і той не функціонує. Чітко визначені будуть критерії розподілу цих грошей, адже вони будуть надходить до спецфонду державного бюджету.

 

В усіх пропозиціях чиновників є одна спільна риса – усі ділять гроші. І ніхто не переймається, як заробити, або принаймні не заважати тому, хто це робить. Через потрійне оподаткування лотерейного ринку, запроваджене цьогоріч, джерело цих коштів швидко міліє. І за прогнозами експертів до наступного року можливо вже й не буде чого ділити.  

 


Рейтинг: 0.0/0

Всего комментариев: 0
Подписка: 1 Код *:

Свіжий випуск
Календар
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Ваша думка
Чи можливо побороти азартний бізнес під вивісками лотерей?
Всього відповідей: 3524
Корисні лінки