Главная » 2015 » Березень » 30
Чи "проїдеться" уряд касовими апаратами по лотереях?

З липня цього року український малий та середній бізнес заживе по-новому. Якщо виживе. Бо держава вирішила посилити контроль – і вимагає від усіх встановити реєстратори розрахункових операцій РРО, або простіше – касові апарати.
Оксана Продан, народний депутат України
Продають касові апарати монополісти, це декілька фірм на всю Україну, яким дозволено закон сьогодні зобов'язує в обов'язковому порядку обслуговуватися виключно в сервісних центрах, який визначається знову ж таки податковою»

 

Касовий апарат коштує від 5 до 20 тисяч гривень – в залежності від комплектації. В Україні їх продають дві фірми – «Інтерплат» і «Укркарт». Але просто купити і встановити касовий апарат замало: потрібно налагодити його зв'язок з Державною фіскальною службою. Це робить Центр сервісного обслуговування і бере за це 100-200 гривень щомісяця  з кожної каси.
Через касові апарати вирішили продавати навіть лотереї - у кожному кіоску має працювати свій РРО.

 

Андрій Бочковський, генеральний директор «УНЛ»
Якщо це буде запроваджено, це призведе до переосмислення зміни бізнес-моделі проведення лотереї, зміни лотерейної системи – цей процес є в принципі довготривалим. На період переобладнання ми змушені будемо призупинити проведення лотерей.

 

Кожен з лотерейних операторів має по кілька тисяч точок розповсюдження. Працюють там переважно агенти – приватні підприємці, з якими оператор уклав договір. Якщо навіть не враховувати мільйонні витрати на встановлення касових апаратів, постає проблема – як контролювати багатотисячну армію агентів?
Андрій Бочковський, генеральний директор «УНЛ»
Вони не призначені для контролю лотерей, вони призначені для контролю обігу готівки конкретного підприємця в конкретному пункті розповсюдження. Тому вони не можуть забезпечити контроль продажу лотерейних білетів оператора в цілому по всій країні.

 

Олександр Бойко, голова наглядової ради ПрАТ «Патріот»
С кассового аппарата будет информация поступать туда, в фискальную оттуда-оттуда-оттуда, фискальному органу нужно разобраться: эта информация поступила от кого? От этого оператора и этого оператора, того оператора, а если операторов три тысячи? То с трех тысяч эта информация сходится в одно место, ее нужно обработать.

 

Як розгрібатимуть ці інформаційні завали мінфін, казначейство й податкова – поки питання. В черговий раз запит «Гри інтересів» Міністерство фінансів проігнорувало. Та, як кажуть оператори ринку, на робочих зустрічах, куди ЗМІ не запрошують, дискусія  про касові апарати - дуже гаряча.
Андрій Покровський, виробник програмного забезпечення
Вони говорять: а в держави немає іншого механізму і тому в нас є єдиний механізм фіскалізації – це касовий апарат і ми  будемо працювати через цей механізм. А я кажу, це наче ми будемо говорити, що в нас є єдиний вид транспорту - це гужевая повозка.

 

Звісно, так далеко не заїдеш. Тим паче в умовах інформаційного і технологічного прогресу. Якщо у кіоску ще можна уявити касовий апарат, то інші способи реалізації лотерейних квитків фактично стануть поза законом.
Андрій Бочковський, генеральний директор «УНЛ»
Вони також не можуть контролювати продаж лотерейних квитків за допомогою безготівкових каналів розповсюдження, за допомогою сучасних електронних платіжних систем, електронних гаманців. Вони також не забезпечують контроль продажу лотерейних білетів через мобільні телефони, засоби мобільного зв'язку.

 

Натомість лотерейні оператори пропонують державним органам використовувати так звану центральну он-лайн систему – це сучасніший спосіб фіскалізації, на який переходять вже перейшли усі розвинені країни.
Центральна лотерейна система – це програмно-апаратний комплекс для фіксування усіх лотерейних операцій: обліку ставок, виплати виграшів, формування звітності, сплати податків тощо. Все це можна побачити в режимі реального часу. Система являє собою центральний сервер, до якого он-лайн підключені лотерейні термінали, які реалізують квитки.

 

Олександр Бойко, голова наглядової ради ПрАТ «Патріот»
Операторы УНЛ, МСЛ и у нас есть созданы целые системы контроля, которые объединяют все работающие терминалы, вся информация с них сходится в одно место – сервер, обрабатывается и мы оттуда получаем всю информацию: о количестве проданных билетов по всем видам лотерей, которые у нас распространяются, по выигрышам по каждому виду лотерей, по налогообложению этих лотерей.

 

Центральна система створювалася для того, аби лотерейний оператор міг тримати під контролем усю свою мережу: щосекунди бачити, що відбувається у пункті розповсюдження в будь-якому місті: яку ставку зроблено, виграно чи програно, який податок сплачено.

Андрій Покровський, виробник програмного забезпечення
Технології нас призвели до того, що в принципі ми не залежні від людського фактора - це комп'ютерна програма, яка контролює, може обробляти безліч інформації в долю секунди і ми можемо бачити все, що відбувається в будь-якій точці, яка належить оператору – і географічно, і фізично.

 

Центральні системи в Україні працюють вже більше десяти років. У Держказнайчействі знаходиться сервер, який безпосередньо комунікує із сервером лотерейних операторів. Тож держава вже має повний доступ і контроль над усіма лотерейними операціями. Тож чому не довіряє центральним системам - поки не зрозуміло.

Марина Слободніченко, керівник юридичного управління "М.С.Л."
Казначейство на міжвідомчій робочій групі підтвердило факт прозорості цієї системи і підтвердило факт того, що вони бачать повні обсяги реалізації лотерейних білетів через нашу центральну систему – від чого безумовно, залежить оподаткування.

 

 

До центральної системи можна підключити й інших контролерів, тих же податківців. Лотерейні оператори готові взяти на себе витрати з підключення. Та поки що їхня ініціатива ігнорується.
 

Ігор Білоус, голова ДФС (2014-2015 рр.)
Державна фіскальна служба активно підтримує ідею встановлення касових апаратів. Це крок на зустріч нормальній звітності. Ми будемо бачити, скільки товару зайшло і скільки пробито по касовому апарату – елементарно зрозуміти, коли продали менше, ніж є.
Джерело: www.segodnya.ua

 

Логіка фіскалів зрозуміла, якщо йдеться про торгівлю. У випадку з лотереями, вважають експерти, це не спрацює.
 

Максим Поляков, народний депутат України
Перевірити тисячі касових апаратів, які будуть, дуже важко. І тут уже може закладатися велика корупційна складова. Коли воно буде на базі одної системи, будь-який перевіряючий, контролюючий може прийти подивитися, яким чином і зайти в любу систему, подивитися в любому регіоні»

 

Андрій Покровський, виробник програмного забезпечення
Держава бачить процес, який відбувається зараз он-лайн. При чому це не потрібно, щоб люди сиділи ці процеси розглядали, все працює комп'ютерна програма, а люди-чиновники, які контролюють цю комп'ютерну програму можуть звертатися до неї щосекунди, а можуть звертатися один раз на рік, тоді, коли виникне питання.

Аргумент у Мінфіну поки один: ми не вміємо так працювати. На пропозиції створити експертний підрозділ і навчитися – відмова. Пояснити ж чиновникам, що касовий апарат – це вчорашній день, неможливо.
 

 

 

Оксана Продан, народний депутат України
В світі не має такого, щоб касові апарати були для податкової, для фіскальної. Касові апарати в світі – це захист споживача, а не частинка податкової. Сьогодні податкова використовує касові апарати як механізм заробляння грошей.

Касові апарати – знахідка для тих, хто прагне зекономити на податках. Що і робили колись у тих же казино – до заборони гральні заклади проводили всі операції через касу і не завжди добросовісно.
 

Андрій Покровський, виробник програмного забезпечення
На касовому апараті ми для того, щоб побачити дохід підприємства ми, кажу, порівнюємо дві одиниці – перше – це вхід, друге – це вихід, тобто вихід – це вихід призового фонду. Що відбувалося раніше і в принципі можливо буде відбуватися і зараз – це те, що ми можемо призовий фонд вибивати будь-який, який ми хочемо»

 

Касові апарати – дозволяють приховувати справжні доходи. Для цього потрібно лише вчасно мотивувати чиновника хабарем і той  закриє на все очі. Тож лотерейні оператори і гравці чекають відповіді від уряду - там дійсно таки хочуть наповнити бюджет чи все ж зберегти старі схеми.


Рейтинг: 5.0/1

Всего комментариев: 0
Подписка: 1 Код *:

Свіжий випуск
Календар
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Ваша думка
Чи можливо побороти азартний бізнес під вивісками лотерей?
Всього відповідей: 3524
Корисні лінки