Главная » 2015 » Квітень » 20
Чи по кишені українцям кінні перегони?

Це Рєшка. Народилася на Запорізькому конезаводі, а спортсменкою стала на Одеському іподромі. Важлива складова досягнень – порода. Рєшка – з орловських рисаків.
Володимир Тальянський, бригадир Одеського іподрому
Эта лошадь ее рекорд в двухлетнем возрасте составляет на 1600 метров 2 минуты 19 секунд. Она в прошлом году выиграла на всеукраинских выиграла Орловский двухлетний приз с резвостью.

 

В Україні розводять племінних коней 5-ти порід: орловська та російська рисисті, українська й чистокровна верхові та новоолександрівська ваговозна. Розведенням займаються 14 філій ДП «Конярство України» та близько 40-ка приватних баз. Найвідоміші державні конезаводи – Запорізький, Дубровський, ЛИимарівський та Лозовський.
 

 

За Рєшкою та ще 13-ма її «друзями» доглядає Володимир Тальянський. Під його контролем – тренувальне відділення Запорізького заводу. На запитання «у чому секрет успіху коней?» відповідає просто.
Володимир Тальянський, бригадир Одеського іподрому
Работа, упортство, ну наверное еще скорее всего знаете - фанатизм

 

 

Те, що два українські іподроми – київський й одеський – виживають завдяки ентузіазму окремих людей – факт. Допомоги чекати нізвідки, однак відповідальність велика - від іподромів залежить розвиток конярства.
Олег Кушнір, директор Одеського іподрому
На основании ипподромных испытаний формируется дальнейшее направление селекционно-племенной работы нашими конными заводами, племенными репродукторами и т.д.

 

 

На іподроми коні потрапляють з конезаводів в однорічному віці. Там їх починають випробовувати. Це щоденні тренування та участь у скачках. У підсумку найкращі повертаються на заводи і стають батьками наступних рекордсменів.
Володимир Тальянський, бригадир Одеського іподрому
Разведение все это ложится на конные заводы -  там подбор производителей, маток, допустим даже приобретение всего


 

Державні конезаводи теж у скруті, як іподроми. Та їх вихованці цінуються у світі, а тому частково підприємства компенсують витрати, експортуючи рисаків.
Павло Бабутін, екс-директор Київського іподрому
Вы думаете, наши лошади не пользуются успехом?Орловские наши лошади сейчас вся Россия лучших лошадей наших всех выкупили, молодняк весь.

 

 

Купують коней і наші люди. Перспективний український рисак коштує від 30 тисяч гривень. Іноземний тягне на десятки і навіть сотні тисяч євро. Та ціна - нічого не гарантує. 

Павло Бабутін, екс-директор Київського іподрому
В Америке проходит и во Франции самые крупные аукционы. Такой был Маклобел рекордист в будущем, он был продан всего за 800 долларов, а его полубрат был продан за миллион. Этот полубрат не выиграл ни одного доллара, а тот 10 миллионов

 

 

Основні  витрати на утримання коней – харчі. Звичайна тварина обійдеться лише сіном – 20 кг. щодня - за місяць піде 1,5 тисячі гривень. Коню-спортсмену необхідний ще й овес, мюслі, вітаміни, мінерали, глюкоза. І засоби догляду – мазі й гелі для суглобів, копит, шкіри. Його бюджет - 50 тисяч гривень на рік.
На обох іподромах протягом року випробовують приблизно 130 коней. Загалом у держвласності наразі є їх 1657. Лише на сіно щомісяця йде 2,5 мільйони гривень.

 

 

Ольга Мовчанець, провідний зоотехнік Київського іподрому
Если брать наши конные заводы - они имеют свою кормовую базу, то есть они обеспечивают своих лошадей сами кормами – сено, овес, может какие-то добавки. Частные коневладельцы - они точно так же сами обеспечивают своих лошадей

 

 

 

Якісний рисак - лише половина справи, якщо йдеться про кінцеву мету - перемогу на скачках. Інша частина - підготовка фахових наїзників та жокеїв.
Для жокея вкрай важлива вага тіла - максимум 50-54 кг. Перед скачками його зважують і якщо понад норму хоча б 400 грамів, від змагань усувають. До наїзників вимоги простіші бо вони керують твариною у двоколісному екіпажі. В Україні професійних жокеїв і наїзників готують на Рівненщині - у  Мирогощанському агроколеджі.
Більшість жокеїв і наїзників – аматори, які стали професіоналами. Ліцензію на діяльність і регалії в залежності від досягнень надає міністерство агрополітики.

 

 

Ольга Бондар, майстер-наїздник
Лицензия – это такой маленький документик, но для получения которого нужно иметь страховку медицинскую именно специально спортивную для этого вида спорта с повышенной степенью риска, сдать правила и иметь первоначальный допуск все разрешения.

 

Ольга Бондар – професійний наїзник. Каже: ця професія у людей в крові і жартома додає: але заробляти бажано деінде, щоб витрачати ці гроші на коней. Бо щойно починаєш вивчати професійну амуніцію, як від цифр стає зле. Один з основних атрибутів – качалка.


 

Ольга Бондар, майстер-наїздник
Стоит где-то от 800 евро – такой вот эконом-вариант  и выше. выше предела просто там 10-15-20 тысяч евро – это уже спецзаказ, именные.

 

Костюми – не примха, а правило, затверджене міністерством. Мінімум - камзол, захисний жилет, чоботи, білі бриджи, шолом і окуляри. Найдешевші тут штани – від тисячі гривень.


 

Ольга Бондар, майстер-наїздник
Можно пошить у портнихи из материалов, которые просто купить в магазине, там есть специальные лекала, выкройки, рекомендации.

 

Якщо на одязі ще можна зекономити, то на екіпіровці коня - зась. Потрібне сідло, вуздечка, підпруга тощо. Навіть за найскромнішими підрахунками очевидно: конярство – дорога справа. А в Україні вона ще й не прибуткова. Хоча решта світу демонструє зовсім інше.


 

Віталій Давиденко, почесний президент Всеукраїнської федерації техніки кінно-спортивного туризму
Все виды конного спорта, которые есть в Европе и дальше в мире, они достаточно прибыльные - там вращаются сумашедшие большие деньги и в рекламной индустрии в том числе.

 

Таку картину могли б мати й ми. Перший крок у цьому напрямку – повернути тоталізатори на іподроми.
 

Олександр Шинкаренко, директор Київського іподрому
По всьому світу іподроми на 70% свою діяльність здійснюють за рахунок відрахувань від тоталізатора.

Прибуток від тоталізатора передусім спрямують на розвиток інфраструктури, мріють керівники іподромів: приведуть до ладу трибуни, відкриють кав'ярні, сувенірні лавки, оновлять спорядження коней.
Павло Кишкар, народний депутат України
Ідея була саме в цьому: щоб підтримати конярство шляхом можливості проведення ставок на бігах. Подивимось. Дуже далеко ще до цього.

 

 

Депутат Кишкар пропонує альтернативу тоталізатору: спрямувати на потреби конярства надходження від лотерей. Але й цю ініціативу влада поки не підтримує.
Павло Кишкар, народний депутат України
Моя ідея більш глобалістична щодо цього. Поки що вона не знаходить підтримку

 

Ще одну альтернативу пропонує колишній очільник київського іподрому – проводити парі поза іподромом - так звані PMU.
 

Павло Бабутін, екс-директор Київського іподрому
Это около 400 тысяч рабочих мест, это 14 миллиардов евро оборота ежегодно, это 80% всех конноспортивных соревнований Европы проходят за счет PMU.

 

Поки чиновники не можуть зупинитися на якомусь з варіантів, експерти наводять їм ще один аргумент: зв'язок між ставками на скачки і селекцією коней.
 

Олександр Шинкаренко, директор Київського іподрому
Просто прийти в сліпу поставити на лошадку – це тоже неправильно, тут потрібно знати, який кінь як тренується, який потенціал у нього, яка родословна, як його батьки бігали.

 

Ольга Бондар, майстер-наїздник
Очень важно, чтобы работал механизм возврата денег. нужны обязательно призовые суммы для розыгрыша в заездах. тогда будут приходить новые коневладельцы и не будет уменьшаться поголовье рысистого рысака.

 

Про конярство в Україні говорять мало. Тож уваги залишився той факт, що торік у жовтні виведених в Україні чистокровних коней визнали в Європі. Тепер вони не лише можуть отримувати паспорти міжнародного зразка, а й мають право на випробування й розведення за кордоном. Україні є чим пишатися і є чого соромитися - коні, які здобувають для неї світову славу, на батьківщині можуть сподіватися лише на ентузіазм любителів.

 


Рейтинг: 5.0/1

Всего комментариев: 0
Подписка: 1 Код *:

Свіжий випуск
Календар
«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Ваша думка
Чи можливо побороти азартний бізнес під вивісками лотерей?
Всього відповідей: 3524
Корисні лінки