Главная » 2017 » Червень » 7
АМКУ не підтримав проект ліцензійних умов для лотерей Міністерства фінансів

Антимонопольний комітет України не погодив Міністерству фінансів проект нових ліцензійних умов для лотерейного ринку. Про це йдеться в офіційній відповіді АМКУ на запит журналістів проекту "Гра Інтересів" (5 канал).

"Цей проект постанови Комітетом не було погоджено, про що було повідомлено Міністерству фінансів України від 26 травня 2017. За результатами проведеного аналізу було встановлено, що критерії до ліцензіатів (здобувачів ліцензії) в проекті постанови КМУ не можуть бути визнані об'єктивними. При цьому державним банкам надаються переваги в порівнянні з іншими ліцензіатами в отриманні ліцензії на здійснення господарської діяльності з випуску та проведення лотерей. А це може мати негативний вплив на стан конк ренції на ринку ", - говориться в офіційній позиції АМКУ.

Нагадаємо, Міністерство фінансів опублікувало на своє Інтернет-сайті проект Постанови КМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей і встановлення розміру плати за видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей». Документ викликав хвилю гострої критики експертів галузі та народних депутатів, оскільки, підзаконним актом чиновники Мінфіну намагаються обійти Верховну Раду України і повноваженнями уряду встановити нові правила для лотерейного ринку України.
При цьому, документ явно лобіює створення монополії, а також відкриває шлях для квазі-легалізації азартних ігор, зокрема, гральних залів з лотерейними терміналами самообслуговування (ЛТС), які без сертифікації ПЗ (вимоги відсутні в ліцензійних умовах) можуть бути використані, як звичайні гральні автомати. У проекті ліцензійних умов штучно відсіяна можливість отримання ліцензій нинішніми операторами "МСЛ" і "Патріот. При цьому збережена можливість для ліцензування єдиної компанії - УНЛ.

АМКУ найближчим часом планує провести детальне вивчення ситуації в сфері лотерей і при необхідності вжити заходів для демонополізації ринку.

"Комітетом з метою визначення стану конкуренції в сфері випуску та проведення лотерей буде проведено дослідження, за результатами якого, в разі виявлення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, буде вжито відповідних заходів і підготовлені пропозиції", - йдеться у відповіді АМКУ.


Рейтинг: 0.0/0

Всего комментариев: 0
Подписка: 1 Код *:

Свіжий випуск
Календар
«  Червень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Ваша думка
Чи можливо побороти азартний бізнес під вивісками лотерей?
Всього відповідей: 3521
Корисні лінки